su kaçağı nerede olduğunu gösteren cihaz

Su kaçağı nerede olduğunu gösteren cihaz aletler kullanan firmalar İstanbul Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 dır. Su kaçağı nasıl bulunur artık sizde biliyorsunuz ev ve iş yerlerinde su tesisat kaçaklarını noktasal olarak bulup onarıyoruz.

Su kaçağının nerede olduğunu göseren cihaz, kamera , robot makineler firmamız tarafından kullanılıyor. Sizde bu hizmeti alabilirsiniz dairelerde su kaçağı bulma ücretimiz 99 TL dir dublex daireler ve iş yerleri için ayrıca fiyat alınız.

İstanbul Su Kaçağı Bulma Servisi

Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazların her biri tesisat yapılarına göre farklılıklar göstermektedir. Su kaçağı nerede olduğunu gösteren cihaz kullanılırken tesisatın özellikleri düşünülerek kullanılmaktadır. Bu nedenle de tesisat içerisindeki su kaçaklarının tespiti için kameralar ve dinleme cihazları kullanılmaktadır. Tesisat içerisinde pis atık su boruları ve temiz su borularının olduğu farklı boruları bulunmaktadır. Ev içerisinde banyo ve mutfakta bulunan tesisat borularının yerleri birbirinden farklıdır. Bunlar dışında lavabo giderleri, küvet gideri, çamaşır makinası gideri, klozet gideri gibi farklı gider boruları bulunmaktadır. Bu boruların hepsinin incelenmesi oldukça zordur. Bu nedenle tesisatın özelliğine göre su kaçakları tespiti yapılırken farklı cihazlar kullanılmaktadır.

Pis atık su borularının olduğu lavabo gideri, banyo gideri, klozet gideri, küvet gideri ve çamaşır makinası giderlerindeki kaçağı tespit etmek için kameralar kullanılmaktadır. Bu kameralar tesisat boruları içerisinde rahatça hareket edebilecek olan kabloların uçlarına yerleştirilir. Daha sonra ise gider içerisine bu kamera gönderilir. Kamera ile giderin içerisindeki her bir nokta kolaylıkla görüntülenir. Bu görüntü ise ustalar tarafından bir ekranda izlenir. Bu izleme sırasında ise kaçağın olduğu noktalar kolaylıkla tespit edilebilir.

Su Kaçaklarının Yerini Tespit Eden Firmalar

Temiz su boruları ve kalorifer tesisatı içerisindeki su kaçaklarının tespiti için ise dinleme cihazları kullanılır. Bu dinleme cihazları ile tesisatın izlediği yol takip edilerek her bir nokta dinlenir. Bu dinleme sırasında tesisat içerisinde bar olan bir veya daha fazla kaçak noktası kolaylıkla tespit edilebilir. Aynı şekilde kalorifer tesisatındaki kaçaklar için de bu cihaz kullanılır. Kalorifer tesisatı borularının geçtiği her bir nokta dinlenerek kaçağın olduğu yer tespit edilir. Zemin ne kadar kalın olursa olsun hatta parkelerin olması bile dinleme cihazının sesi algılamasına engel olmaz. Bu nedenle de tesisat içerisinde var olan bütün kaçak noktaları kolaylıkla belirlenmiş olur.

Ayrıca sıcak su borularının içerisindeki kaçak noktalarını bulmak için de özel termal kameralar kullanılır. Bu kameralar ile tesisat içerisindeki her bir nokta incelenerek kaçak noktası belirlenmiş olur. Bunlar dışında test pompaları kullanılarak suyun basınç seviyesi ölçülür. Bu şekilde de basınç durumuna göre tesisat içerisinde kaçak olup olmadığı anlaşılabilir.

Yukarıda saydığımız su kaçağı nerede olduğunu gösteren cihaz sayesinde ise tesisat içerisinde var olan bütün kaçak noktaları kolaylıkla belirlenip sorun kısa sürede giderilir.

Be the first to comment

Leave a comment