alt kata akan suyu tespit etme

tavan alt kata akıyor

Alt kata akan suyu tespit etme işlemi kameralı cihazla yapılıyor 99 TL den başayan İstanbul geneli su kaçağı bulma fiyatı ile hizmetinizdeyiz. Çözüm Merkezi tesisat firmamızda bulunan teknoloji sayesinde yapı artık kırılmadan su sızıntısı yapan bölgeyi tespit etmek mümkün.

tavan alt kata akıyor

Günümüzde gerek müstakil gerekse apartmanda oturan kişilerin çoğunun evinde tavandan su akıtma problemleri görülmüştür. Bu tür sorunlar hem evin yıpranmasına sebep olur hem de duvar boyalarının çıkmasına sebep olur. Aynı zaman da görüntü olarak da dikkat çeken, kötü bir görüntü oluşur. Hatta çok ilerler ise rutubet yapar ve kötü kokuya sebep olur. Buna benzer sorunları çözmek için ilk önce sorunun çıktığı yeri yani alt kata akan suyu tespit etme işlemini yapmak gerekir. Ancak bunu ekipmansız yapmakta o kadar kolay değildir. Doğru olan da bu işi ustasına bırakmaktır. Alanın da uzman kişiler tarafından elindeki alet edevat ile akan su kolayca tespit edilebilir.

Banyonun Tavanı Alt Kata Akıyor

Alt kata akan suyu tespit etme işlemi bu işle meşgul olan firmalar tarafından yapılır. Yani tesisat firmaları tarafından yapılır. Öncelik ile tespit etmek sonrasında da kontrol altına almak için üretilmiş cihazlar sayesinde günümüzde bu gibi problemleri çözmek çok daha kolaydır. Daha öncesinde akıntı yapan suyun bulunduğu yeri kırarak bu işlem gerçekleşmekteydi. Şimdi bilgisayarlı ve kameralı cihazlar sayesinde kırmadan akıntı yapan su tespit edilmektedir. Apartman olan veya kat sayısı fazla olan binalarda genellik ile üst katın lavabo veya banyo gibi yerlerinden sızıntı yapmıştır. Eğer sızıntı yapan yer gider gibi yerler ise tıkalı olan bölüme kamera salınarak sızıntının veya tıkanıklığın sebebi araştırılır. Sebebi bulunduktan sonra tesisatçılar tarafından sorun çözülür ve önlemler alınır. Şayet sıkıntı temiz su borularında ise kamera kullanılmaz. Kamera sistemi temiz su boruları için çok kullanışlı değildir. Bu bölgelere genellikle termal kamera veya nem ölçer ile müdahale edilir.

Alt kata akan suyu tespit etme alanında uzman kişiler tarafından yapılırsa çok daha verimli olur. Bu sayede her hangi bir yeri kırmadan, dökmeden iş halledilmiş olur. Tespit edilen alan işaretlenir ve ustalar tarafından gerekli çalışma yapılır. Bu sebep ile bu işle meşgul olan birçok sektör ve firmayla iletişime geçerek sorunları çok daha çözebilirsiniz. Ayrıca iletişim de çok kolaydır. İnternet üzerinden birçok firma adresine ve telefon numarasına ulaşmak mümkündür.

Be the first to comment

Leave a comment