duvar altında su kaçağı nasıl bulunur

Duvar altında su kaçağı nasıl bulunur ? Su kaçağı bulma için kameralı sistemler kullanılmaktadır. İstanbul genelinde 5 şube 9 servis aracı kullanarak su kaçağı problemlerini garantili olarak gideriyoruz.

Duvar altında su kaçağı nasıl bulunur ? tesisat problemlerinin yaşandığı binalarda yaşayan insanların, çözüm bulmaya çalıştığı rahatsız edici bir durumdur. Banyolar, suyun en çok kullanıldığı alanlardır. Bu sebeple bu alanlarda çatlak ve sızıntılardan su akmaları gibi durumlar gözlemlenebilir. Bu gibi problemler iki şekilde meydana gelir. İlki ve en çok karşılaşılan durum olan boru tesisatında gerçekleşen arızalardır. Bu arızalar bina yaşından kaynaklı olabilmekle beraber, kurulum aşamasında yapılan tesisat hatalarından veya kullanım şartlarından kaynaklanıyor olabilir. ikinci durum ise üst katta gerçekleşen musluk arızası, su basması veya çamaşır makinesi arızası gibi sebeplerle üst katta biriken suyun alt kata inmesinden kaynaklanan banyo tavanından su damlaması problemleridir.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur ?

Banyolardan alt kata inen sular sağlık açısından oldukça riskli bir durum teşkil eder. Bu yüzden de bu problemi yaşayanlar duvar altında su kaçağı nasıl bulunur ? sorusu oldukça erken çözülmesi gereken bir sorudur.  Çünkü banyodan akan suların içerisinde milyonlarca bakteri ayni anda bulunur ve bu bakteriler ciddi hastalık unsurlarını da beraberinde taşırlar. Bu gibi hastalık yapma ihtimali olan durumlardan korunmak adına, banyoların kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Akan suyun tuvalet giderinden kaynaklanabileceği göz önünde bulundurulmalı ve söz konusu akıntı ile temasta bulunulmalıdır. Banyodan alt kata inen sular gözlendiği an zaman kaybetmeden tesisat tamir edilmelidir. Tamirat sonrası içinse ortam iyice temizlenmeli ve hatta gerekiyorsa, uygun bir dezenfektan madde kullanılarak söz konusu ortam dezenfekte edilmelidir. Böylece olası sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olur. Bunun yanında tamiratı yapan kişi veya kişiler de tamirat esnasında sağlıklarını korumak adına, uygun kıyafet ve ekipman kullanmaya özen göstermelidir.

Banyolardan suların akmasına sebep olabilecek nedenlerin başında uygun olmayan kullanım koşulları gelmektedir. Banyolarda asitli kimyasal maddeler kullanıldığında, banyo giderlerine zarar verir. Aşınan banyo gider boruları çatlakların oluşmasına neden olur. Dolayısıyla da bu çatlaklardan su sızmaları gerçekleşir. Bu yüzden de banyoda lavabo açıcı gibi ürünlerin sürekli kullanımı oldukça sakıncalı bir durumdur. Duvar altında su kaçağı nasıl bulunur su sızıntısı olduğu an, profesyonel desteğe ihtiyacınızın olduğu an demektir. Bu şekilde olan bir problemi kendiniz çözmeye çalışmamalı, konusunda uzman kişi veya firmalardan konu hakkında destek almalısınız.

Be the first to comment

Leave a comment