Petek Temizliği

Petek temizliği özel kimyasal ilaçlarımızla ve basınçlı petek temizlememakinelerimizle garantili olarak yapılmaktadır. Peteklerin temizlik zamanı geldiğini şu şekilde anyalabilirsiniz alt kısımlarını kontrol edin eğer soğuk ise pislikler tesisatınıza yer etmiş demektir veya derece ne kadar yüksek olursa olsun ısınamıyorsanız petekleri temizletmenin zamanı gelmiştir.

Çözüm Merkezi profesyonel tesisat hizmeti veren bir firmadır su kaçağı bulma cihazlarımız su kaçağı tespiti uzmanlarımız ve petek temizliği makinelerimiz ile İstanbul geneli hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Tesisat işini ek iş değil tek iş olarak yapmaktayız.

Petek temizliğinde neden kimyasal kullanılır ?

petek temizliğiHer temizliğin bir kimyasal maddesi vardır örnek olarak bulaşık yıkarken deterjanları vardır aynı şekilde çamaşırlar içinde geçerldir iyi bir temizlik için kimysal kullanımı şart olmuştur. Petek temizliği için özel kimyasal kullanılmaktadır çünkü peteklerin dibine ve tesisata yer edinmiş kirler ancak mu ayrıştırıcı maddeler sayesinde yerinden çıkartılmaktadır. Temizlik işlemi bitiminde durulama esnasında zaten nötrleştirici kullanılarak tesisatın içindeki kimyasal tamamen yok edilmektedir.

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Kombi devre dışı bırakılarak giriş çıkış vanalarından makinelerimize hat çekilir makineye yaklaşık 5 litre sıcak su ile bekletilir ve 1 litre kimyasal atılır. Bu ilaçlı su yaklaşık yarım saat tesisatın içinde basınçla birlikte döndürülür. Dönüşüm sırasında pislikler petek temizleme makinesinin kazanında toplanmaktadır yani çıkan kirli suları gözlerinizle görebilirsiniz.İlaçlamadan sonra durulama işleme nötleme ile devam eder yani kimyasal ilaç kalıntıları tamamen sistemden çıkartılır. Daha sonra kombi bağlantıları yerlerine takılır , kombi filtresi temizlenir kombiyi çalışır vaziyete getirmekteyiz. Son iki adım ise peteklerin havasını alarak reglaj ayarlarını yapmak.

Petek temizliği yaptıracağınız firmalara dikkat edin petek temizliği fiyatı elbette önemlidir ancak ucuz fiyat vererek tam yapılmayan bir işlem size fayda sağalamayacaktır. Çözüm merkezi olarak verdiğimiz su kaçağı bumla , petek temizliği ve tıkanıklanık açma servislerimizde müşterilerimize garanti vermekteyiz. Yani yaptığımız işin daima arkasındayız.

Be the first to comment

Leave a comment