alt kata akan suyu bulma 

kırmadan su kaçağı tespiti

Alt kata akan suyu bulma için kamera sistemler , test pompaları ve dinleme cihazları ile su kaçağı olan yeri bulma ve tamiri işlemlerini yapıyoruz. Su kaçağı nasıl bulunur diyorsanız yazımızın devamını inceleyiniz.

Zamanla evlerde su ve gider tesisatı eskir ve arızalanır. Bu arızaların sebep olduğu tuvalet suyu akmaları evlerde karşılaşılan en rahatsız edici durumların başında gelir. Ciddi sağlık sorunları, kirlilik, koku gibi pek çok problemi beraberindeki getiren bu akma durumu acil olarak giderilmelidir. Aksi takdirde yaşanılan binanın ömrünü ciddi anlamda kısaltır. Bununla beraber bunun gibi akma problemleri zamanında çözülemez ise belli bir sure sonra çok daha ciddi bir boyut alır. Bu yüzden de acilen alt kata akan suyu bulma çalışmaları yapılmalı ve konuya dair profesyonel destek alınmalıdır. Bu destek işinde uzman, tecrübeli bir tesisatçı veya konusunda uzman olup tesisat hizmeti veren bir firmadan alınmalıdır. Konusunda uzman olmayan kişi ve kişilerce yapılan onarım çalışmaları, eve çok daha büyük zararlar da verebilir.

Kamera ile tesisat kaçağı arama

Tuvalet suyu akmaları, ciddi hastalık problemlerine de kaynaklık edebilir. Tuvalet suları içerisinde milyonlarca bakteri ayni anda bulunur ve bu bakteriler ciddi hastalık unsurlarını da beraberinde taşırlar. Bu gibi hastalık yapma ihtimali olan durumlardan korunmak adına, tuvalet kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Söz konusu akıntı ile temas edilmemelidir. zaman kaybetmeden alt kata akan suyu bulma çalışmaları yapılmalı ve ardından da tesisat tamir edilmelidir. Tamirat sonrası içinse ortam iyice temizlenmeli ve hatta gerekiyorsa, uygun bir dezenfektan madde kullanılarak söz konusu ortam dezenfekte edilmelidir. Böylece olası sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olur. Bunun yanında iyi şekilde yapılan tamirat, bina ömrünün uzamasını sağlar. Tesisat yapılırken daha önce gerçekleşen problemin tekrarlanmaması adına da önlem alınması uygun bir durumdur.

Alt kata akan suyu bulma esnasında öncelikle duvarlara, gider borularının duvarla birleştiği noktalara bakılmalıdır. Bu noktalar herhangi bir su kaçağı esnasında nemlenir. Bununla beraber borudan akan sular duvarlarda boyalara zarar vererek; boya ve sıva dökülmelerine neden olur. Bu gibi durumların gözlendiği alanlar, su kaçağının gerçekleştiği muhtemel alanlardır. Burada yapılacak tesisat işleminde önemli olan nokta; akan suyun borunun hangi noktasından aktığıdır. Dış ortamda bulunan borularda gerçekleşen çatlak ve sızıntıları gidermek kolay olurken, duvar içinden geçen boruların tamiri kameralar kullanılmadan oldukça zahmetli bir hal alabilir. Bu yüzden bu alanlar için de kamera ile kaçak araması yapılır.

Be the first to comment

Leave a comment