temiz su borusunda su kaçağı nasıl bulunur

Temiz su borusunda su kaçağı nasıl bulunur bunu anlamanın en kolay yollarından birisi yüksek gelen su faturasıdır diyebiliriz. Temiz su borularında yaşanan kaçaklar, bir şekilde zemin ve duvarlardan dışarı çıkmasa da suyun sürekli akması sayacın dönmesine neden olacağı için su faturanızın her zamankinden fazla gelmesine neden olacaktır.

Temiz su borusunda su kaçağı nasıl bulunur bu konuda birçok farklı bilgiyi internet üzerinden elde etmeniz mümkündür. Temiz su borularında yaşanan kaçaklar nedeniyle su fayansların arasından dışarı çıkarak buralarda sararma, küflenme gibi kötü görüntülere yol açar. Siz fayansların arasındaki bu renk değişimlerinin önce neden olduğunu fark etmeyebilirsiniz. Fayans aralarındaki bu renk değişimlerini geçirmek için çeşitli kimyasallar kullanıp temizleyebilirsiniz. Ama bir süre sonra aynı şekilde fayans aralarında renk değişimleri olacaktır. İşte bu durumda sorunun farklı bir nedenden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Bunun yanında temiz su borusundan çıkan su alt kat komşunuzun tavanından dışarı da çıkabilir. Tabi buda komşunuz ile sorun yaşamanız gibi büyük bir sorunu da beraberinde getirir. Bunların yanında ilk başta da belirttiğim gibi temiz su borularında oluşan kaçaklar nedeniyle su faturası fazla gelecektir. Buda ev sahipleri için ay sonunda ödenmesi gereken yüklü bir fatura demek oluyor.

Temiz su borusunda su kaçağı nasıl bulunur bunu öğrenmenin en kolay yolu ise bir tesisat firmasından yardım almak olacaktır. Özellikle kırıp dökmeden tesisat kaçağı bulan firmalardan yardım almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü kaçak noktasının tespit edilmesi için gereksiz yere kırıp dökme işlemi yapılmadan son teknoloji cihazlar yardımı ile kaçak tespiti yapılabilmektedir. Buda sizler için yüklü bir tadilat masrafı oluşturmazken birkaç saat içerisinde sorunun çözülmesini de sağlar.
Temiz su borusunda su kaçağı nasıl bulunur bunun için kullanılan” cihazların başında akustik dinleme cihazı gelmektedir. Akustik dinleme cihazı sayesinde zemin üzerinden kaçak noktasından çıkan suyun sesi duyulabilmekte ve bu alan kısa sürede tamir edilebilmektedir. Bunun yanında özel termal kameralar sıcak su borularında yaşanan kaçak noktalarını tespit etmek için kullanılır. Bu sayede kaçak noktası daha kısa sürede bulunup tamir edilebilir. Bunların yanında temiz su borularındaki kaçak noktalarının tamiri sırasında yine kırıp dökme işlemi yapılmadan kimyasal ilaçlar yardımı ile kaçak noktası kapatılabilir.

Be the first to comment

Leave a comment