kamera ile tesisata baktırma

Kamera ile tesisata baktırma kameralı şekilde tesisat kaçağı bulan İstanbul firmaları Avrupa ve Anadolu yakası iletişim bilgileri için sayfamızı ziyaret ediniz. Su kaçağı nasıl bulunur size anlatalım ilk önce test pompaları ile temiz su borusu ve sıcak su borusu test edilir kaçak var mı yok mu diye eğer tesisat sağlamsa gider borularına kameralı şekilde bakılır ve su kaçağı nerede olduğu bulunur.

Tesisat Kaçağını Kameralı Bulan Firma

Ev ya da işyerlerinde bulunan tesisatlar zaman içinde sorunlara neden olabilmektedir. Tesisatta bulunan boruların eskimesi ya da işçilik hatası gibi nedenlerden dolayı su kaçakları görülebilmektedir. Su kaçakları duvarlarda nem oluşmasına, buna bağlı olarak da küf ve kararmaya neden olabilmektedir. Bu da beraberinde kötü ve ağır bir kokuyu beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı su kaçaklarının hızlı bir şekilde tamir edilmesi gerekmektedir. Fakat öncelikle kamera ile tesisata baktırma işleminin yapılması lazımdır. Bu işlem ise tesisata ait boruların duvarların ya da zeminin içinde olmasından dolayı özellikle eskiden zor bir işlemdi. Eskiden duvarların bir kısmı kırılarak su kaçakları bulunmaya çalışılırdı. Bu da ev ya da işyerlerinin ciddi zarar görmesine neden olmaktaydı.

Günümüzde su kaçaklarının çözümü eskiye nazaran çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kamera ile tesisata baktırma işlemi için son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde su kaçaklarını bulmak için herhangi bir yeri kırmaya gerek olmamaktadır. Cihazların kullanmış oldukları üstün teknoloji sayesinde duvarın içinde bulunan boruların durumuyla verileri rahatlıkla toplayabilmektedir. B işlem için bazı cihazlar borulardaki sesleri kullanırken bazıları ise borulardaki suyun ısısını kullanmak suretiyle borular hakkında bilgi edinebilmektedir. Cihazların en büyük avantajı ve ortak özelliği ise su kaçağının yerine tam olarak bulmaları ve bu aşamaya kadar en ufak bir kırma işlemine gerek duymamalarıdır.

Kamera ile tesisata baktırma işlemi için farklı tesisatlar üzerinde farklı cihazlar daha etkili sonuçlar sağlamaktadır. Evlerde dışardaki temiz suyu evin içerindeki bölümlere ulaştıran temiz su tesisatı, gelen temiz suyun kullanımı sonrasında kirlenmesinden dolayı bu suyun dışarı tahliye edilmesini sağlayan kirli su tesisatı ve ısınmayı sağlayan sıcak su tesisatı bulunmaktadır. Temiz su tesisatı üzerinde meydana gelen su kaçakları için akustik dinleme cihazı daha iyi sonuçlar verirken kirli su tesisatı üzerinde bulunan su kaçakları için ise boru görüntüleme cihazı çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Sıcak su sistemlerindeki kaçaklar için ise en etkili cihaz termal kameralardır. Bu cihazlar sayesinde çok kısa sürelerde su kaçakları rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment