su borusunda kaçak yerini bulma

Su borusunda kaçak yerini bulma dinleme cihazları , tesisat kontrol test pompaları , sızdırmazlık uygulamaları ve kameralı cihazlarla yapılıyor. Su borusu kaçak tespiti firması olarak İstanbul genelinde aynı gün içinde aynı fiyat üzerinden servis vermektedir.

Su borusunda kaçak yerini bulma işlemi için ya fayansların ve duvarların kırılarak boruların geçtiği yerlere ulaşılıp boruların tamamının incelenmesi gerekir. Ya da alanında uzman olan ve son teknoloji kaçak tespit cihazlarını kullanan bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekir.

Su Borusunda Kaçak Bulmak

Su kaçağı tespitlerinde uygulanan her yöntemin sizlere sunacağı artı ve eksi yanları vardır. Örneğin mahallenizde bulunan ve sizin tanıdığınız eski usul yöntemler ile çalışan bir tesisatçıyı evinizdeki tesisat sorununu çözmesi için çağırdınız. Tesisatçı eski usul yöntemler ile çalıştığı için yapacağı şey eline bir fayans kırma aleti alarak başlar fayansları kırmaya. Bu şekilde kaçağın olduğu yeri buluncaya kadar artık zemindeki bütün fayansları kırar. Baktı burada kaçak noktası yok devam eder duvardaki fayansları kırmaya, burada da kaçak bulamadıysa lavabo altı, klozetin altı, küvetin altı gibi farklı noktalara ulaşmak için kırma çalışmasına devam eder. Tabi bu şekilde banyonuz yeniden yapılması gereken bir alan haline dönüşür. Buda sizin için ek bir ücreti ortaya çıkartırken gereksiz yere günlerce evinizde inşaat ustaları ile yaşamanıza neden olur.

Birde su borusunda kaçak yerini bulma işlemi için kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmaların neler yapabileceğiniz sizlere açıklayalım. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalar evinize geldiği zaman ise yanlarında getirdikleri aletler ile zemin üzerinden ve duvarlar üzerinden kaçak tespit çalışması yaparlar. Bu işlemler sırasında ise herhangi bir şekilde zemine ve duvarlara zarar verilmez. Kaçak tespiti sonrasında ise kaçağın olduğu noktaya ulaşmak için küçük bir alanda fayanslar kırılır buradan kaçak noktası tamir edilerek tekrar kapatılır. Elinizde aynı fayanslardan varsa onları da buraya yapıştırırız ve işlemi sonlandırırız. Eğer kaçak noktası temiz su borusunda veya kalorifer tesisatında ise ve çok küçük bir noktadan kaçak meydana geliyorsa işte o zaman kimyasal ilaç ile kırmadan tesisat tamiri yapılabilir. Sırası ile saydığımız bütün bu işlemler ise 2-3 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Birde bu işlemin ücreti yapılan işe göre 99 TL ile 150TL arasında değişmektedir.

Su borusunda kaçak yerini bulma işlemi için sizlere iki yöntemden ve bu yöntemlerin özelliklerinden bahsettik. Tabii ki cihazla su kaçağı bulma işlemi sizler için en kolay ve en güvenilir uygulamadır. Bu konuda yardım arıyorsanız eğer firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment