su borusunda kaçak testi

Tesisat su borusunda kaçak testi yapan tesisatçı firmalar arasında Çözüm Merkezi 99 TL fiyatla Avrupa ve Anadolu Yakasında servis hizmeti vermektedir. Su kaçağı bulan cihazlar sayesinde yapı kırılıp dökülmeden noktasal kaçak tespiti ve tamiri yapılıyor.

Tesisatlar zemin içerisinde ve duvarlarda olduğu için oluşan kaçak sorunları gizli bir şekilde ilerler. Kaçak kendini belli etmedikçe sizin tesisatta bir kaçağın olduğunu anlamanız mümkün değildir. Ama kaçak noktasının belirtileri ortaya çıkmadan veya hiç kaçak ihtimali olmadan su borusunda kaçak testi işlemi ileride belirti verecek ve sizi zor durumda bırakacak olan bir kaçak sorununu önlemiş olursunuz.

Su Tesisat Borularında Kaçak Testi

Çok yoğun çalıştığınız için evinize yeterince vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Yaşadığınız bina da oldukça eskiyse eğer çeşitli bina sorunları ile karşılaşmanız normaldir. Evinizle ilgilenmek için biraz fırsatınız olduğunda şöyle evinize iyi bir bakım yaptırmak istediğiniz de mutlaka tesisatınızı kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin. Çünkü eviniz için yaptığınız onca harcamanın boşa gitmesini istemezsiniz. Tesisat içerisinde var olan kaçak sorunları bir anda yüzeye çıkarak kendini belli etmez. Zaman içerisinde zemin içerisinde biriken su yüzeyde izler bırakarak kendini belli eder. Ya da temiz su borularında olan kaçaklar faturanızın fazla gelmesi ile kendini belli eder. Bir diğer kaçak oluşma ihtimali de kalorifer tesisat borularındadır. Bu borulardaki kaçaklarda kombi basıncının düşmesi ve parkelerin şişip kabarması ile kendini belli eder. Bu belirtiler sonrasında kaçağın olduğundan şüphelenip bir tesisatçı çağırırsanız durumu anlayabilirsiniz.

Peki bu belirtiler vermeden önce tesisatınızı iyi bir şekilde ve masrafsız olarak kontrol ettirmek istiyorsanız ne yapmanı gerekir. Tabii ki cihazla su kaçağı bulan firmalardan yardım almalısınız. Eski usul yöntemler ile kesinlikle tesisatınızda kaçak olup olmadığını öğrenmeye çalışmayın. İşte o zaman sizin için yüklü bir masraf ortaya çıkar. Su borusunda kaçak testi işlemi için son teknoloji kaçak bulma cihazlarını kullanan firmamız tesisat borularını incelerken herhangi bir kırıp dökme işlemi yapmaz. Kullanılan cihazlar sayesinde zemin üzerinden ve tesisat borularının içeri görüntülenerek kaçak tespit çalışması yapılır. Bu aramalar sırasında kaçak noktası belirlenince sorun çözülür ve size temiz bir alan bırakılır.

Siz su borusunda kaçak testi işlemi sonrasında istediğiniz gibi evinizin bakımını yapıp güvenli bir şekilde evinizde oturmaya devam edebilirsiniz. İleri de yaşanan kaçak sorunlarında ise yine firmamıza ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment