patlayan su borusunu cihazla bulma

Patlayan su borusunu cihazla bulma hizmetini sizlere sunarken kullandığımız akustik dinleme cihazları bizlere bu konuda yardımcı olurken kısa sürede sorunun çözümünü sizlere sunma imkanını bize vermektedir.

Su borularında yaşanan kaçak sorunları ve patlayan su boruları ev ve iş yeri sahiplerine ciddi sorunlar yaşatmaktadır. Özellikle patlayan su borusundan çıkan su oldukça fazla ise bir anda mutfağınız veya banyonuz su içerisinde kalabilir ve size zor anlar yaşatabilir. Bunun yanında alt katın tavanından çıkan su da komşunuzun tavanında zarara yol açarken zemine damlayan su birikintilere yol açacaktır. Komşunuzun evinde yaşan bu sorun sizin de canınızı sıkacaktır. Bu tür sorunlar ile karşılaştığınızda patlayan su borusunu cihazla bulma hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Borusunun Patladığı Yeri Tespit Etme

Patlayan su borusunu cihazla bulma işlemi için zemin üzerinde veya duvarlarda herhangi bir şekilde kırma işlemi yapmıyoruz. Bunun yerine kullandığımız akustik dinleme cihazı ile tesisat borularından çıkan suyun çıkardığı sesi duyabiliriz. Bu sayede kaçak noktasını zemine ve duvarlara zarar vermeden bulduğumuz için zaman kaybetmeden boruya müdahale edebilme şansımız bulunmaktadır. Bu sayede sorunun çözümü gecikmez ve sizde patlayan borudan çıkan su ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Patlayan su borusunun yerini bulma işlemi sırasında akustik dinleme cihazını zemin ve duvarlar üzerinde gezdirmekteyiz. Suyun çıkardığı sesi duymak için kullandığımız kulaklık yardımı ile zemin ve duvarlardan gelen su sesleri kolaylıkla duyulabilir. Bu sayede kaçağın olduğu noktayı tespit edebiliriz. Kaçak noktasını bulduğumuzda ise boruya en kolay yoldan ulaşmak için küçük bir alanda kırma çalışması yaparak kaçak noktasına ulaşabiliriz. Tabi buda bizim bütün zemini ve duvarları kırmak için emek ve zaman harcamamızın önüne geçmiş oluyor.

Patlayan su borusunu cihazla bulma işlemi sırasında kullandığımız akustik dinleme cihazları sadece temiz su borularındaki ve kalorifer tesisatındaki kaçak noktalarını bulmak için kullanılmaktadır. Bunlar dışında sıcak su borularındaki kaçak noktalarının tespiti için özel termal kameralar, pis atık su borularındaki kaçak noktalarının tespiti için ise kameraları kullanmaktayız. Yine bu cihazlar ile yaptığımız kaçak tespit çalışmalarında da aynı şekilde zemin üzerinden işlemleri yapmaktayız ve herhangi bir şekilde kaçak noktası tespiti için kırıp dökme işlemi yapmıyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment