kamerayla su tesisatına bakan firma

Kamerayla su tesisatına bakan firma veya tesisatçı servisi İstanbul da Çözüm Tesisat robot kameralı cihazla hizmet vermektedir. Su kaçağı nasıl bulunur diye kendinize dert etmeyin çünkü bu konuda profesyonel hizmet veren tesisat firmaları var.

Kamerayla su tesisatına bakan firma oldukça basit olan ve kısa sürede sorunu bulmaya odaklı bir işlemdir. Kamera kullanılarak su tesisatı içerisinde var olan her türlü su kaçağı kolaylıkla tespit edilebilir. Kameradan alınan görüntüler sayesinde kaçağın yeri tespit edildiği için birkaç fayans kırılarak su kaçağı sorunu ortadan kaldırılabilir.

Kameralı Cihazlarla Su Kaçağına Bakan Firma

Kamerayla su tesisatına bakan firmalar pis atık su borularında yapılmaktadır. Tesisat içerisinde var olan atıklar nedeniyle tesisat içerisindeki kaçağın yerini bulmak zordur. Ayrıca tesisattaki deliği bulmak için fayansları kıran bir tesisatçı yanlışlıkla atık su borularından birine vurur ve boruyu patlatır ise işte o zaman sorun içinden çıkılmaz bir hal alır. Su kaçağının olduğu yer bulunması geciktiği gibi yeni bir kaçak noktası ortaya çıkar. Bu kaçak noktası da pis atık su borusunda olduğu için boru içerisindeki atıklar dışarı çıkabilir buda hiç hoş olmayan, istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. İşte böyle bir durum ile karşılaşmamak istiyorsanız eğer kameralı su kaçağı tespitini bir düşünün derim.

Kameralı su kaçağı tespiti için tesisat içerisinde rahatlıkla hareket edebilecek oldukça esnek olan ince bir boru ucuna bir kamera yerleştirilir. Bu kamera pis atık su tesisatı borularının içerisine gönderilir. Kamera boru içerisinde hareket ederken alınan görüntüler bir tesisatçı tarafından izlenir. Görüntüler izlenirken eğer tesisat içerisinde bir tıkanma durumu var ise buda kolayca tespit edilir ve o anda sorun çözülür. Kamera sayesinde kaçağın olduğu yer tespit edilir. Tespit edilen bu yerdeki sorunu çözmek için birkaç fayans kırılır. Bu fayanslar kırıldıktan sonra boru üzerindeki kaçağın büyüklüğüne göre işlem yapılır gerekirse boru değiştirilir. Sonrasında ise açılan yer tekrar kapatılır. Eğer elinizde aynı fayanslardan var ise fayanslarda yerine yapıştırılır ve banyonuz size ter temiz bir şekilde teslim edilir. Bütün bu işlem ise sadece 2-3 saatlik kısa bir sürede yapıldığı için günün geri kalan zamanı size kalır.

Kamerayla su tesisatına bakan firma herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Bu işin uzman bir tesisatçı tarafından yapılması gerekir. Çünkü işini bilmeyen bir tesisatçı belki de kaçağın olduğu noktayı göremez ve daha büyük sorunların oluşmasına zemin hazırlayabilir. Bu nedenle alanında uzman olan bir tesisat firması ile çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu noktada ise firmamıza ve uzman personelimize kesinlikle güvenebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment