Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı

Kameralı su kaçak tespit cihazı olan tesisatçı servimiz ev ve iş yerlerinde gizli su kaçaklarının yerini kameralı sistemle bulmaktadır. Su kaçağı nasıl bulunur şimdi daha iyi açıklayalım.

Kameralı Su Kaçağı Bulan Tesisatçılar

kameralı su kaçak cihazıKameralı su kaçak tespit cihazı olan kuruluşumuzca tesisat eskimelerine ilişkin oluşan sızdırmalara karşı önlemler alınabilir. Binaların belli dönemeçlerinden geçen soğuk su boruları bazen dış görünüşüne ilişkin bozulmaların başlaması ve paslanması gibi durumlara yönelik sorunlar oluşturabilir. Modern bazı yöntemleri kullanarak aşmak mümkün fakat sorunun biraz temeline inmeye çalışalım. Kameralı su kaçağı tespiti işlemlerimiz ile inceleme yaparsak oksitlenmeye maruz kalan ve galvaniz gibi özelliği bulunan ve bunu kaybeden bazı borular artık tamamen sorunlu hale gelmiş olabilir. Ömrü tükenme noktasına gelen borularda boru çapındaki kalınlık azalmaya başlar ve çürürken, oradan sürekli geçmekte olan sular mutlaka delme işlemini yapacaktır. Ayrıca boru çevresinde bazı asit madde içeren oluşumlar varsa buna etki edebilir. Bazen ise sıcak ve soğuk su boruları yakından geçebilir ve birbirine tesiri olur, su damlacıkları görünür ve zamanla erime ihtimali bile oluşabilir. Kısacası sorunu aşmak için o boruda kimyasal ile yama yani sızdıran kısmı onarmak yerine değişimi yapmamız gerekiyor. Eğer tesisatı görüyorsanız zaten işimiz kolaydır. Fakat asıl duvar arkasında ve sadece ıslaklığı fark ediyorsanız o halde nem ve ses faktörlü çalışan cihazlarımız ile konuya derinlemesine bakmakta biraz fayda var demektir.

Kameralı su kaçak tespit cihazı ile tesisatların rahatça çalışması ve nefes alması için hayati önemde olan tüm kararlar verilebilir. Onarım veya parça değişimi bizim açımızdan aşırı zorlu bir süreç değildir.

Be the first to comment

Leave a comment