Binada Su Kaçağı Hangi Katta Olduğunu Anlama

Binada su kaçağı hangi katta olduğunu anlama artık çok kolay kamera sistemleri , su tesisat test pompaları ve dinleme cihazları ile servis veriyoruz. Çözüm Merkezi İstanbulda profesyonel tesisatçılık hizmeti veren firmadır.

Binanın alt katında kaçak var ama nereden olduğu veya hangi kattan olduğu belli değilse kırmadan anlamanın tek yolu cihazlı su tesisat firmaları ile çalışmak olacaktır. Binada su kaçağı nasıl bulunur ? teknik detaylar ve yöntemlerimiz için bizi aramanız yeterlidir.

Binada Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Binada su kaçağı hangi katta olduğunu anlamak yağmur ve kar yağdığında apartmanın, binanın, villanın çatısından içeri giren ve alt kata su kaçağı yapan durumları araştırabilir. Fark edilmesi bazen uzun zaman alır. Şüphelenilen durumları illaki ıslak betonları görünce değil havanın anormal olarak değişmesi olarak da ele alıp su kaçağı bulan tesisatçı ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Binada su kaçağı hangi katta olduğunu anlama ihtimallerin gerçekliğini cihazlar ile araştırmaktadır. Bazen teras lağım borusunda patlama olabilir, kırılabilir ve orada kullanımlarda kokular yayılabilir. Tuvalet içine veya farklı sıhhi kanal içinde kullanılabilen kamera ile orada geniş bir alandan görüntü alabiliriz. Zaten çok geçmeden alakalı sorunlar görülecek ve biz o bölgeleri vakit kaybetmeden onarmaya başlayacağız. Diğer bir konu da teras mutfak su sisteminin kontrol edilmesi için su kaçağı bulan firmalar olarak su arıza tespiti firmamızı aramanızdır. Çatıdan gelen sızıntıları da betondaki ıslaklık payları ve borudan ayrışan ses dalgalarını ses detektörü ile yalnızca alakalı yüzey incelemeleri yaparak yerlerini bulabiliriz. Terastan sızan suyun birkaç kat aşağıda görünür duruma gelebileceğini de unutmayınız.

Binada su kaçağı hangi katta olduğunu anlama teras su sızıntıları için bazen kameralı su kaçağı tespiti ile de gerekli olabilir. Hemen üst kısmında güneş enerji panelleri veya kombi cihazına ait borularda ve orada su sızıntısı olabilir. Termal cihaz ile fark edilecek ısı değişimleri ile bu cihaz esnasında sızıntı yaptığına emin olacağımız sonuçları betonu zedelemeden anlamaktayız.

Be the first to comment

Leave a comment