banyonun tavanından su akıyor

Banyo tavanından su akıyor ise üst komşunun tesisatında kaçak var demektir kameralı bir tesisat servisinden yardım almanız gerekiyor. Sıradan tesisatçılar daire tesisatını kırıp döker bazen sorun çözülür bazende su akıntısı devam eder. Tekrar tekrar tesisatçıyı çağırmak zorunda kalırsınız.

Üst katın banyosundan daireme su akıyor diyorsanız ilk önce şikayetinizi komşunuza söyleyin daha sonra firmamızı tavsiye edebilirsiniz çünkü kamerlı cihazlarla su kaçağı yapan yerin noktasını tespit ediyoruz.

Banyo Su Kaçağı Yerini Tespit Eden Servis

Banyonun tavanından su akıyor ne yapmalıyım diye soruyorsanız eğer aslında sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Durumu üst komşunuza söylemelisiniz ve komşunuz tesisat borularını inceletmelidir.

Zemin içerisindeki tesisat borularında oluşan kaçaklar yüzeye her zaman fayanslar arasından çıkmaz. Bazen bu kaçaklar zemin içerisinde ilerleyip alt komşunun banyo tavanından dışarıya çıkabilir. İşte bu durumda komşular arasında sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden bir tesisat firması ile görüşmek gerekir.

Banyonun tavanından su akıyor ise üst katta oturan kişinin banyosu içerisinde yer alan tesisat borularında zaman içerisinde oluşan yıpranma nedeniyle delinme ve çatlamalar olmuştur. Bu delinme ve çatlama sonucunda boru içerisindeki su dışarı çıkar ve zemin içerisinde ilerleyerek fayans aralarından veya alt katın tavanından dışarı çıkar. Alt katın tavanında sararma ve sıvada dökülmelere neden olur. Eğer su oldukça fazla akıyor ise işte o zamanda banyonun tavanından su damlamaya başlar. Bu gibi durumlarda çağırdığınız tesisat firması gelerek kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti yapabilir. Üst komşunuzun tesisatında olan kaçak noktasını bulmak için dinleme cihazı, kamera ve test pompaları kullanılır. Dinleme cihazı ile temiz su borularının zemin içerisinden ve duvarlar içerisinden geçtiği noktalar dinlenir. Kameralar ile de pis atık su borularının içerisi görüntülenerek kaçak noktası bulunur. Bu işlemler yapılırken herhangi bir kırıp dökme işlemi yapılmaz. Bu şekilde de ne sizin evinizde ne de üst komşunuzun evinde herhangi bir tadilat alanı oluşmaz. Kaçak noktası bu aletler yardımı ile 2-3 saat gibi kısa bir sürede bulunur ve kapatılır. Bu işlemler sonunda yapılması gereken tek şey ise evinizin tavanında oluşan sararma ve sıvalarda oluşan dökülmelerin kapatılası için bir ustanın çağırılması ve buranın boyanmasıdır.

Banyonun tavanından su akıyor ise bu sorunu çözmek için kendinizce yöntemler aramak yerine komşunuza bu durumu belirterek bir tesisat firması çağırmasını isteyebilirsiniz. Tesisat içerisinde yaşanan bu tür sorunlar normal olduğu için komşular arasında herhangi bir gerginlik durumu oluşmadan sorunun ortadan kaldırılması için her iki tarafında elinden geleni yapması daha iyi olacaktır.

Be the first to comment

Leave a comment