Makine ile Su Kaçağının Yerini Tespit Eden Firma

İstanbulda makine ile su kaçağının yerini tespit eden firma Çözüm Merkezi Avrupa ve Anadolu Yakasında servis hizmetini 99 TL fiyatla vermektedir. Hiç bir yer kırılmadan kamera sistemleri kullanılarak sızıntı yapan yer bulunarak garantili bir şekilde tamir edilir.

Su Kaçağı Bulmada Makine Kullanımının Faydaları

İlk önce fazladan bir yer kırılmadığı için gereksiz kırım döküm yapmadanın önüne geçer masrafların da önüne geçmiş olursunuz. Eviniz uzun bir tamir sürecinden geçmeyeceğinden inşaat pisliği sıkıntısı çekmezsiniz. En az 3 gün sürecek bu işlemlerde kırım döküm yapım dahil su kullanamazsınız ama makine ile su kaçağının yeri tespit edilirse bu tür sorunlar olmayacaktır.

Eskidendi o kırım döküm işlemleri şimdi artık her yerde teknoloji var tesisat sektöründe de kullanılan kameralı makineler sayesinde su kaçakları noktasal olarak bulunuyor. Her tesisatçı da bulunmayan bu makineler ancak seçkin ve uzman firmalarda kullanılmaktadır.

Makine ile su kaçağının yerini tespit eden firma patlayan su borusu deliğini kamerayla tespit eden firmadır. Patlak su borusu garantili tamiri için elbette pek çok yöntem vardır. Fakat söz konusu sıcak su, kombi borusunda patlak şikayeti ise yerini ve nemlilik durumunu tam olarak belirlemek için termal kamera kullanırız.

İstanbul makine ile su kaçağının yerini tespit eden firmalar duvarın, fayansın içindeki patlak su borularını bulan servistir. Kaç para? Uygun ücretli tarifelerimiz vardır ve her işlemimiz garantilidir. Uygulama metodu ise su borusunda çürüme, kireçlenme, basınç fazlalığı gibi sayısız durumlardan dolayı su borusunda basınca dayanamayarak patlayabilir. Ekibimiz o alanı termal kamera ve ses dedektör tutularak araştırma yapar. Örneğin, duvarda nemlilik var ve su sesi çok az geliyor. Termal kamera ıslak, nemli duvara tutulur ve içinde tesisat varsa kameraya yansır. Sıcak su konulu bir araştırma olmasından dolayı sızıntı bu tip tesisatlarda tam olarak görülmektedir. Aynı zamanda ses dedektörü de patlayan, sızdıran su borularında yerini mikrofondan toplanan ve filtreleme yapılan ses dalgaları ile eksiksiz bir şekilde bulunmasını sağlar. Hem kameralı su kaçağı tespiti hem de su sızıntıların yerini kırmadan ses dinlemesi yaparak bulan cihaz ve apartmanın hangi dairesinde su kaçağı var nasıl bulunur konusu için test pompalı basınç ölçer cihaz ile eksiksiz işlemleri yapıyoruz.

Çözüm Merkezi makinayla su kaçağının yerini tespit eden firma patlak su borusunda delik, kırılma kapatan servistir. Kırılmış su tesisat borusu için değiştirilecek parçalar en iyisidir. Anlattığımız metotlar ile su kaçak önleyici adımlar itinalı ile uygulanır. Ayrıca “ben tadilat istemiyorum” diyorsanız tesisatınızdaki küçük su sızıntılarını su kaçağı bulan tesisatçı test pompası ile bulabilir ve onarım sıvısı ile tamirat da yapabilir.

Be the first to comment

Leave a comment