Tesisatçılar Su Kaçağını Nasıl Buluyorlar

Tesisatçılar su kaçağını nasıl buluyorlar ? Eskidendi kırıp dökmek şimdi kamealı sistem ve akustik dinleme cihazları ile su kaçakları bulunuyor. Çözüm Merkezi tesisat firmamız İstanbul genelinde bu cihazlarla su kaçağının tespitini ve tamirini yapmaktadır.

Tesisatçılar Su Kaçaklarını Nasıl Buluyor

Bu yazımızda sizlere tesisatçıların su kaçağını nasıl bulduklarını açıklayacağız. Tesisatçılar tabi ki de bunlar için özel teçhizatlar kullanmaktadır. İşte bizde sizlere bu yazımızda bu işlemin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgi vereceğiz. Tesisatçıların genel olarak çok kullandığı iki adet yöntem vardır. Bunlardan ilki termal kamera yöntemidir. Sizlerinde bildiği gibi termal kameralar insan vücudunun algılayamadığı ısıları algılarlar bu sayede bizlere duvarın arkasını ve yerin altını görme gibi imkanlar verebilirler işte bu nedenle tesisatçıların en sık başvurduğu yöntem termal kamera yöntemidir. İkinci yöntem ise dinleme ve kamera ile görüntü alma işlemidir bu işlemde termal kameradan sonra en sık tercih edilen yöntemdir. Bu yöntem şöyle uygulanır. İlk olarak tesisatçı dinleme cihazını kullanır ve bu cihaz ses dalgaları gönderir ve bu ses dalgalarına karşı gelen dönütler ile de tesisatçıya borunun nerede olduğunu gösterir fakat burada bu işlemi yapacak olan tesisatçının iyi bir kulağa sahip olması gerekir. Dinleme işleminden hemen sonra ise kamera ile görüntü alma işlemi gelmektedir bu işlemde şöyle uygulanır. Kamera borunun içine uzatılır ve borunun içerisinden görüntü alması sağlanır. Bu sayede borudaki kaçağın yeri ve kaçağa neden olan şey kesin olarak tespi edilebilir. İşte bu anlatığımız iki yöntem ile tesisatçılar su kaçaklarını tespit ediyorlar. Bu işlemin fiyatı da değişse de genel olarak 100-150 TL arasındadır.

Tesisatçılar su kaçağını nasıl buluyorlar ? artık sizde biliyorsunuz size en uygun firma Çözüm Merkezi sadece 99 TL ye su kaçağı bulma işlemini yapmar tamiri için ise fiyatı tespit ettikten sonra söylemekteyiz.

Be the first to comment

Leave a comment