çatlak boru tespiti

Çatlak boru tespiti patak boru bulma su tesisatında sızıntı yapan boruyu tespit etmek için profesyonel su tesisatçıları servisi telefonu 0532 736 48 79 dur. Su kaçakları nasıl bulunur diye düşünmeyin İstanbul geneli servis veren firmamızı arayınız.

Bu yazımızda sizlere çatlak boru tespitini açıklayacağız. Yazımıza başlamadan önce çatlak boru tespitinin neden önemli olduğunu açıklayalım. Çatlak boru tespitinin önemi şudur eğer çatlak boru tespiti yapılmazsa çatlak borudan damlayan sular sayesinde binamız içten içe çürümeye başlar bu nedenle bu konuda dikkatli olmak zorundayız sadece bu da değil daha başka sebeplerde var çatlak borudan sızan sular fayanslarınızı şişir bu nedenle de evinizde kötü görüntüler oluşur ayrıca bu çatlaktan sızan sular nedeniyle de yüksek su faturaları ile de karşı karşıya kalabilirsiniz tabi ki bu sadece maddi yönü bir de sizin borularınızdan akan su nedeniyle alt komşunuzun tavanından su akmaya başlar. Bu nedenle de komşularınızla ilişkileriniz bozulur. Sonuç olarak ta bu küçük sorun yüzünden hem maddi hem de manevi zararlar görürüsünüz işte bu nedenle çatlak boru tespiti önemlidir. Peki bu işlem nasıl yapılır? Bu işlem için özel cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde her yeri kırp dökmeden hızlı ve pratik bir biçimde işlem yapılır bu işlem için iki ayrı cihaz gerekmektedir. Birinci cihaz dinleme cihazıdır bu cihaz ses dalgaları gönderir ve bu ses dalgalarına karşı dönüt alır bu sayede boru hattının yerini kesin olarak belirleyebilir. İkinci cihaz ise kamera ile görüntü alma işlemi için kullanılır işte bu cihaz sayesinde borunun tıkanıklık nedeni ve tıkanıklık derecesi anlaşılır. Çatlak boru tespiti konusu burada bitiyor.

Su tesisatında çatlak boru tespiti için tecih edebileceğiniz uzman firma Çözüm Merkezi en ucuz su kaçağı tespiti fiyatları ile yüzünüzü güldüyor. Sizinde evinizde çatlak veya patlak boru var ise bizi arayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment