tabandaki su kaçağı nasıl bulunur

Tabandaki su kaçağı nasıl bulunur ? tabandaki su kaçağını nasıl bulurum termal kamera cihazları ile İstanbul geneli tabanda su kaçağı tespiti yapıyoruz. Su kaçağı nasıl bulunur diye düşünmeyin firmamızı arayın aynı gün içinde 99 TL fiyatla servis hizmeti veriyoruz.

TESİSATTA SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR

Tabandaki su kaçağı nasıl bulunur su kaçağı olduğundan şüphelenildiğinde veya su kaçağının olduğunu gösteren belirtiler ortaya çıktığında kişiler kendileri bu sorunu çözmek için kendince yöntemler uygulamaya başlarlar. Çeşitli yöntemler ile kaçağın nerede olduğu tespit edilmeye çalışılır. Daha sonrada kesin olamayan bu bilgi ile de kaçağı tamir etmek için yine kişi kendi yöntemlerini kullanmaya başlar. Ama aslında su tesisatında olan ve görünmeyen su kaçaklarının bulunması bu kadar kolay değildir. Siz kendi yöntemleriniz ile bu su kaçağını bulamazsınız. Birçok kişi de su kaçağını bulmak için yanlış işlemler yaptığından gereksiz masraflar ortaya çıkmaktadır. İşte bütün bu işlemleri uygulamadan kendinizi yormadan tabandaki su kaçağı nasıl bulunur işte size onu şöyle anlatalım.

Öncelikle tesisat içerisinde var olan su kaçaklarını görmeniz mümkün değildir. Fayanslardan ve tavandan sular dışarı çıksa da kaçağın olduğu nokta orası olmayabilir. Bu nedenle tesisatın her bir noktasının incelenmesi gerekir. Bunu yapmak için de mahallenizde olan sıradan bir tesisatçıyı çağırabilirsiniz. Tesisatçı gelir ve bütün fayansları kırmaya başlar ve kaçağın nerde olduğunu bulmaya çalışır. Buda sizin cebinizde yüklü bir miktarda inşaat masrafı çıkmasına neden olur. Ama cihazla su kaçağı bulan firmalar ile görüşüp sorunun çözümü için onları çağırdığınızda işiniz oldukça kolaylaşır.
Su kaçağı tespiti için kamera, dinleme cihazı ve test pompaları kullanılır. Kamera ile pis atık su borusundaki her türlü kaçağın yeri kolayca tespit edilebilir. Dinleme cihazları ile de temiz su boruları ve kalorifer sistemindeki kaçakların hepsi tespit edilebilir. Bu işlemlerin yapılması ise oldukça basittir. Birçok kişi bu cihazlar yardımıyla tabanda su kaçağının tespit edilmesinin oldukça zor olduğunu düşünse de kameralar boruların içerisindeki her bir noktayı çeker ve ustalar bu görüntüleri izler. Dinleme cihazı da borularda var olan her türlü kaçak noktasının çıkardığı sesin duyulmasını sağlar. Bu nedenle boru üzerinde var olan bütün kaçak noktaları kolaylıkla tespit edilebilir.

Tabandaki su kaçağı nasıl bulunur için cevap arıyorsanız eğer bu yazıda yaptığımız açıklamalar sizin için yeterli olmadıysa internet sitemizdeki diğer yazıları da okuyarak bu konuda daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa da internet sitemizdeki numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment