su tesisatında kaçağı nasıl bulurum

Su tesisatında kaçağı nasıl bulurum ? su tesisat kaçağı nasıl bulunur diyorsanız artık kameralı sistemle su kaçağı tespiti yapan firmalar. İstanbul genelinde su kaçağının tespiti nokta atışı olarak yapıldıktan sonra tamir işlemleride garantili olarak Çözüm Merkezi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Su Tesisat Kaçağı Tespiti

Su Tesisatı Kaçak Tespiti

Su tesisatında yaşanan kaçak sorunları bir şekilde yüzeye çıkıp kendini belli etmeden kaçağın olduğunu farkına varamayabilirsiniz. Kötü koku yayılırsa veya temiz su borularında kaçaklar var ve su faturanız fazla gelmeye başlarsa kaçağın olduğunu anlayabilirsiniz. Bunlar dışında kaçak yüzeye çıkmadan su tesisatında kaçak olduğunu anlayamazsınız. Kaçağın olduğunu anladığınız anda ise sizin kaçağı bulup tamir etmeniz gibi bir imkânınız yoktur. Birçok kişi kaçağı fark edince su tesisatında kaçağı nasıl bulurum sorunu en kolay ve en çabuk şekilde nasıl hallederim bunu öğrenmeye çalışır. Ama sizin kaçak sorunları için uygulayacağınız yöntemler aslında geçici yöntemlerdir. Soruna çözüm bulamayabilirsiniz veya çözüm bulsanız bile bu çözüm kalıcı sonuçlar vermeyebilir.

Tesisat boruları zemin ve duvarlar içerisindedir. Fayanslar arasından su yüzeye çıktığı zaman siz o fayansların altında bir kaçak noktası olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu her zaman doğru olmayabilir. Kaçağın olduğu noktadan su zemin içerisinde kendine bir yol çizerek ilerler ve başka bir yerden yüzeye çıkabilir. Siz fayansları kırıp sorunun burada olduğunu düşünerek hareket etseniz de yanlış yeri gereksiz bir şekilde kırdığınız için geri dönüşü olmayan masrafları kendinize çıkartırsınız. Bu gibi sorunları yaşamamak için su tesisatında kaçağı nasıl bulurum sorusuna çözüm ararken kendi yöntemlerinizi kullanmak yerine bir tesisat firmasından yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır. Tesisat firmaları kullandıkları son teknoloji aletler yardımıyla evinizde veya iş yerinizde yaşanan tesisat sorunlarını kısa sürede çözecektir.

Tesisat içerisinde yaşanan su kaçaklarını tespit etmek için dinleme cihazları ve kameralar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde de kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir. Buda kısa sürede sorunun çözülmesini sağlarken cebinizden yüklü bir miktarda tadilat masrafının çıkmasını engellemiş olur. Su tesisatında kaçağı nasıl bulurum sorusuna yanıt aramak için deneme yanılma yoluyla evinizdeki bütün fayansları kırmaya çalışmayın. Çünkü, siz bu şekilde kısa sürede yapılması gereken bir işlemi gereksiz yere uzatmış olursunuz. Eğer tesisatta su kaçağının olduğundan şüpheleniyorsanız ve bunu kanıtlayacak belirtileriniz var ise işte o zaman vakit kaybetmeden bir tesisat firması ile görüşün.

Be the first to comment

Leave a comment