Su Tesisattında Kaçak Nasıl Bulunur

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur ; Çözüm Merkezi tesisat firmamızda kameralı sistemlerle su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağının yeri tespit ediltikten sonra onarım işlemleri başlar ve firmamızda su kaçağı tamiri 1 yıl garantilidir.

Su Kaçakları Nasıl Bulunuyor

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur hangi aletler kullanılır kısaca bahsedelim ; Temiz su tesisatında veya su borusunda kaçak nasıl bulunur ilk olarak bunu anlatalım. Temiz su bourusuda yani pvc boruda kaçak tesisata su basıncı vererek akustik dinleme cihazları ile bulunur. Eğer pvc borusundaki kaçak sıcak su hattında ise Termal kamera bize suyun kaçak yaptığı noktayı göserecektir. Temiz su tesisatındaki kaçaklar noktasal olarak bulunması pis su borularına göre daha basittir. Bu yüzden piyasada çeşitli su kaçağı tespiti ücretleri ile karşılaşabilirsiniz. Burada önemli olan ücretten çok işlevi yani sorun giderildi mi , daha sonra tekrar edecek mi gibi ihtimaller göz önünde bulundurulmalıdır. Şimdi ikinci kaçak türü pis su borusundaki kaçak nasıl bulunur ; gider içleri görüntüleme kameraları sayesinde pis su tesisatında kaçaklar bulunuyor. Temiz su borularındaki kaçaklar gibi noktasal olmasada pis su borularında bölgesel tespit yapmak mümkündür keza noktasal tespit yapsak dahi zaten pimaş bir bütün olduğundan o kısım çıkartılarak tamir işlemleri gerçekleşecektir. Temiz su kaçağında ise boruya kaynak yaparak sorun giderilmektedir. Son kaçak türü izolasyon kaçaklarıdır çatı katlarında fayans derz aralarından yağmur suların inmesi buna en güzel örnektir.

Çözüm Merkezi olarak sizlere su tesisatında kaçak nasıl bulunur kısaca anlatmaya çalıştık daha detaylı bilgi için size en yakın servis noktamızı arayabilirsiniz. İstanbul genelinde arıza tespiti ve onarım hizmetleri sunuyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment