su sızıntısı nasıl önlenir

Su sızıntısı nasıl önlenir ? Bilinmeyen bir yerden gelen su kaçağı oluşumlarını önlemek için ilk önce yer tespiti yapılması şarttır. Eskiden su kaçağını önlemek için belli yerlerden başlanarak kırım işlemleri yapılırdı şimdi ise günümüzde gelişmiş su sızıntısı tespit cihazları var.

Noktasal Olarak Arıza Bulunur

su sızıntısı nasıl önlenirDaire ve iş yerlerinde su arızaları temiz su , pis su ve izolasyon olmak üzere 3 kısımda inceleyebiliriz. Akustik dinleme cihazları , termal kamera sistemleri ve görüntüleme kameraları sayesinde noktasal olarak arıza bulunur.Su kaçakları genelde su kullanımının fazla olduğu bölgelerde; banyo, tuvalet, mutfak gibi kullanım alanlarında sıkça görülür. Burada ki tesisat borularının zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu görülen su kaçakları, zamanında müdahale edilmediğinde daha büyük sorunlara neden olur. Musluk basınç ayarları ve şehir şebekesinden gelen suyun basınçlı olarak gelmesi, kullanılan tesisat sistemindeki borunun cinsi ve kalitesi bu deformasyon sürecine etki eden başlıca faktörler arasında yer almaktadır.

Bu gün ülkemizde ve tüm dünyada sıkça kullanılan bu yöntemler, eski usul onarım süreçlerini rafa kaldırmıştır. Akustik yöntemler ve termal kamera ile yapılan su kaçağı ve su sızıntısı tespitleri bir çok alanda kullanılarak, hem zamandan hem de maliyet açısından bu sorunla karşı karşıya kalan kişilere büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bu yöntemlerin kullanılması maliyeti ve zamanı büyük ölçüde azalttığı için bu gün bir çok kişinin öncelikli tercih sebebi olmuştur.

Su sızıntısı nasıl önlenir konumuzun sonuna geldik eğer su ile alakalı sizde problem yaşıyorsanız İstanbul geneli servis hizmeti veren firmamızı arayarak bilgi ve randevü talep edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment