su sızıntısı nasıl bulunur

Su sızıntısı nasıl bulunur ? Dairelerde oluşan beton altı su sızıntısını tespit etmek için gelişmiş kamera sistemlerimiz vardır bu sayede kırıp dökme işlemi olmadan sadece su sızdıran bölüm bulunur ve onarımı yapılır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

su sızıntısı nasıl bulunurSu kaçağı problemi genel olarak eski yapılar içerisinde oluşan bir problem olmak ile beraber kimi zaman yeni binalarda da ucuz ve kalitesiz malzeme kullanılması sebebiyle ortaya çıkabilen bir durumdur. Çünkü su tesisat boruları belli bir zaman sonra çürümeye başlar ya da boruların eklem yerlerinde gevşemeler meydana gelebilir. Bu durum da doğal olarak su sızıntısının oluşmasına neden olmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman kesinlikle ihmal etmeyin ya da erteleme yoluna gitmeyin. Zira su sızıntısı sorunu ilk başlarda önemsiz ve basit bir sorun gibi görünse de taşıdığı riskler bakımından son derecede büyük önem taşıyan bir problemdir. Bu sorunu ihmal eden insanların duvarlarında çok büyük oranda nemlenme ve buna bağlı olarak küflenmeler meydana gelir. Evin içerisinde rutubet kokusu oluşur ve siz de rutubetli olan bu havayı solumak durumunda kalırsınız ki bu aynı zamanda sağlığınızı da tehdit eden bir unsurdur. Ayrıca su kaçağı sorunu zaman içerisinde su faturalarınızın giderek daha da artmasına neden olarak sizleri maddi kayıplara uğratır. Daha sonrasında ise alt komşunuzun tavanında akmalar yaşanabilir ya da aynı şekilde yan komşunuzun duvarlarında bir takım problemlerin oluşmasına yol açabilir. Tüm bu sorunlar ile karşılaşmamak adına yapılması gereken şey son derece basittir. Bu da su kaçağı nasıl bulunur sorununu halletme noktasında uzman, problemin tespitini cihazla yapan ve bu cihazı en etkin şekilde kullanan firmamızı aramak ve sorunun giderilmesi noktasında yardım talebinde bulunmaktır. Bizleri aradığınız zaman servis araçlarımızdan bir tanesini ve personellerimizden birkaçını size yönlendirecek ve belirttiğiniz adrese göndereceğiz.

Su sızıntısı bulma problemi ile karşı karşıya olduğunuzu anlamak için ise en belirgin göstergeleri olan evin belli başlı noktalarında sürekli olarak su birikintilerinin meydana gelmesi, su faturasının yüksek gelmesi, duvarların nemlenmesi, rutubet kokusu gibi belirtilere dikkat etmelisiniz. En iyi şekilde anlamak için ise musluklarınızın hepsini kapatarak su sayacınızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde hala çalışmaya devam ediyorsa bizi aramanızın vakti artık gelmiş demektir.

Be the first to comment

Leave a comment