Su Kaçak Dinleme Cihazı

Su kaçak dinleme cihazı ile temiz su tesisatı borularında meydana gelen su kaçağını kırmadan dökmeden ses dalgalarından faydalanarak bulunur. Su kaçağı nasıl bulunur detaylı bir şekilde açıklayalım.

Fisher Xlt - 17

Su Kaçağı Dinleme Cihazı Kullanımı

Su kaçağı dinleme cihazı kullanım klavuzu alacağınız makine hakkında daha detaylı bilgi verecektir. Çünkü her cihazın kullanım alanı ve şekli farklılık gösterebilir. Eğer su kaçağı dinleme cihazı marka öneresi var mı diye soracak olursanız ; Fisher xlt -17 yi sizlere önerebiliriz. Kullanım kolaylığı ile dier su kaçağı dineleme cihazlarından bir adım öndedir. Dinleme yolu ile bulunamayan kaçaklar elktronik veya manuel test pompa cihazları ile desteklenmelidir. Tesisatın her hangi bir noktasından veya şüphelinen yerleri dinleme yolu ile bulmaya çalışabilirsiniz. Cihazın ekranındaki ses dalga seviysi arttıkça suyun kaçak yaptığı boruya daha da yaklaştınız demektir.

Patlak boru dinleme cihazı ile bulunur mu ? Sorusunu pek çok kez cevapladık yine cevaplayalım evet bulunur ancak bu cihazı kullanmayı bilen kişilerce tecrübesi ile çok daha kolay bulunur. Her tesisatçı dineleme cihazı alırsa su kaçağını bulabilecek diye garanti yoktur çünkü sızıntıyı %100 makine bulmaz cihazı kullanan kişinin dinleme becerisi ve tesisat bilgisi ön plandadır. Şunuda belirtmek isteriz sadece su kaçak dinleme cihazı tesisattın tam kontrolünü yapamaz bunun için termal kamera, pimaş içi görüntü kamerasi ve tesisat test pompa cihazlarından mutalaka faydalanılmaldır. Su kaçağı dinleme cihazı ne işe yarar ? Temiz su tesisatı kaçaklarını dinleme yolu ile bulmanız mümkündür . Kaçak yapan boruya dinleye dinleye ulaşabilirsiniz bunun yanında bazı cihazların ekranında ses dalgalarına duyarlılık göstererek ibre yükselebilir buda işinizi kolaylaştırır.

Be the first to comment

Leave a comment