su kaçağını nokta tespit yapan alet

Su kaçağını nokta tespit yapan alet kullanarak su kaçağı tespiti yapan İstanbul tesisat firmamız aynı gün garantili onarım servisi vermektedir. Nokta atışı su kaçağı bulan firmalar arayışınızda Çözüm Tesisat olarak yanınızdayız.

Su kaçağı noktasal olarak bulan firma olarak termal kamera ve akustik dineleme cihazlarından faydalanmaktayız. Hem temiz su hemde pimaş suyu kaçaklarını kırmadan buluyoruz.

İstanbul Tesisat Kaçağını Noktasal Bulan Firmalar

Tesisat içerisinde var olan ve gözle görülmeyen su kaçaklarını öyle klasik yöntemler ile çözmek eskide kaldı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tesisat sektöründe de birçok yeni cihaz kullanılmaya başlanmıştır. Su kaçağını nokta tespit yapan alet olarak kameralar, dinleme cihazları, test pompaları ve özel termal kameralar kullanılmaktadır.

Zemin içerisinde yer alan tesisat boruları zaman içerisinde yıprandığı için veya kalitesiz malzemeler kullanıldığı için borularda delinme ve çatlamalar olabilir. Buda boru içerisindeki temiz suların ve pis suların zemin içerisine yayılmasına neden olur. Bu sularda bir süre sonra bir yerden yüzeye çıkar ve evinizde istemediğiniz bir görüntü oluşturur. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda su kaçağını nokta tespit yapan alet kullanan firmalardan yardım alabilirsiniz.

Su kaçağı bulmak için kullanılan kameralar, dinleme cihazları, test pompaları ve özel termal kameralar eski yöntemleri ortadan kaldırarak evinizde kırıp dökme işlemi yapılmadan su kaçağı sorunlarını ortadan kaldırmamaktadır. Tabi bu cihazların en güzel yanı kırıp dökmeden kaçağın olduğu yeri bulduğu için size ek bir masraf çıkartmamasıdır. Kırıp dökerek yapılan tesisat tamirlerinde fayansların yerine yenilerini almanız gerekir. Bu fayansları tesisat ustası yapamayacağı için de ayrı bir fayans ustası bulmanız gerekir. Bütün bunlarda sizin için ek bir ücret çıkartacaktır.

Su kaçağını nokta tespit yapan alet ile kaçak noktaları tespit edildikten sonra eğer kaçak temiz su borusunda veya kalorifer tesisatında ise kaçağın durumuna göre kırmadan tesisat tamiri dahi yapılabilir. Eğer boru üzerindeki kaçak noktası oldukça küçük bir delikten meydana geliyorsa işte o zaman kapatma kimyasalı kullanılabilir. Bu sayede de yine fayanslar veya parke kırılmada kaçak noktası tamir edilmiş olunur. Su kaçağını nokta tespit yapan alet hem biz tesisat firmasının işini kolaylaştırmakta hem de sizlerin işini kolaylaştırırken paranızın da cebinizde kalmasını sağlamaktadır. Su kaçağını bulmak için kullandığımız bu cihazlar yardımı ile kaçak noktalarını 2-3 saat içerisinde hem buluyoruz hem de gerekli tamirat işlerini yapıyoruz. Sizin hiçbir şekilde yorulmayacağınız şekilde temiz bir alanı da size bırakarak evinizden ayrılıyoruz. Su kaçağını nokta tespit yapan alet ile yapılan kaçak tespit işleminin ücreti ise sadece 99 TL’dir.

Be the first to comment

Leave a comment