Su Kaçağını Bulan Cihaz

Su kaçağını bulan cihaz ile kırmadan dökmeden kameralı sistemle su kaçak tespiti ve onarım servisi hizmeti veriyoruz. Su kaçağı nasıl bulunur diye kendinize dert etmeyin son teknoloji cihazlar ve bu konuda uzman eğitim almış tesisatçılar tarafından aynı gün içinde servis vermekteyiz.

su kaçakları cihazları

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Bulan Kameralı Cihazlar

Su kaçaklarını bulan cihazlar tüm başarılı yöntemleri ile kombi kaçak giderici kimyasal kullanımı ile sızıntıları ortadan kaldırabilir. Kombide su eksiltmesi için araştırma yapabiliriz. Bazen parke kabarması veya duvarda belli bir alana yayılabilecek nemlenme belirtileri ilgili sorunun ön belirtileri olabilir. Yalnız bazı farklı yöntemler ile araştırma yapıyoruz. Su kaçağını bulan cihaz ile kalorifer su kaçağı yerini bulmak için termal cihazlardan yararlanabilir. Sıcak suyun borudan dışarıya aktığı yeri bulmak için su arıza tespiti yöntemlerinden bunu tercih ederiz. Çünkü ilgili hatlardaki sıcaklık belli bir noktaya gelmiştir. Bahsettiğimiz cihaz ile duvara doğru yönelttiğimizde gözümüz ile boruyu göremezken, cihaz ekranına baktığımız o borudaki sıcaklığı görebiliriz. Boru nereye döşenmiş, sızma varsa betonun içindeki yayılımı nereye gitmiş ve nereden başlamış gibi soru işaretleri hemen görülebilir. Öyle ki fazla vakit kaybı olmadan öncelikle bahsettiğimiz borularda iç kirlilik varsa onun temizlenmesine yönelik adımlar atarız. Kireç veya pas örnek kirlilik olup, gün içinde hem temizlik hem de kimyasalın aktarılması ile yani kaçak kapama sıvısı ile boruda onarım işlemlerini uygularız.

Su kaçağını bulan cihaz çok hassas ve küçük belirtileri bile olsa şebeke borularında detektör ile su kaçağı bulan tesisatçı işlemleri yapmaktadır. Sürekli küçük veya büyük ses dalgaları ile borudan taşan ve sürekli akan boruları gözünüz ile görmeseniz bile bu cihaz ile dinleyerek noktasal yerini bulabiliriz.

Be the first to comment

Leave a comment