Su kaçağını bulan aletler

Su kaçağını bulan aletler 2 farklı grup 4 farklı cihazları inceleyebileceğiniz yazımızı hazırladık. Çözüm tesisat olarak su kaçağı bulan aletlerle ev ve iş yerlerinde servis hizmeti vermekteyiz.

  1. Grup Aletler Temiz Su Bakım
  • Test pompaları
  • Dinleme cihazları
  • Termal Kamera

2. Grup Aletler Kirli ( Pis) Su Bakım

  • Pimaş içi görüntüleme
  • Kızıl ötesi kamera

Su Kaçağı Gösteren Aletler

Su kaçağı bulan aletler kapalı binalarda veya toprak altına döşenen su boruları için su kaçağı bulan tesisatçı olarak hızlı çalışmalar üretir. Örneğin toprak altına döşenen su borusunda kaçak mı var? Biz ses aygıtlarımız ile toprak altını dinleyebilir ve sızan yeri bulabiliriz. Bu sayede nereyi kazmanız gerektiğini görebilir ve onarım için işlemleri de yapabiliriz. Su kaçağını bulan aletler ile villada kameralı su kaçağı tespiti ile sızdıran su borusunu kırmadan bulmak için analizlerimiz vardır. Villa içerisinde birkaç katlı daire kadar sistem vardır. Bazen hiçbir belirti olmaz ve belli prosedür içerisinde hepsini tek tek incelememiz gerekir. Örneğin villa zemin katının duvarında ıslaklık varsa, üst kattaki banyo veya mutfaktan geldiğini anlamak için orada sızdırmazlık testleri yaparız. Basınç analizleri de diyebiliriz ve zararsız yöntemler arasında yer alır. Bir diğer çalışma ise belki akıntı kokulu ise lağım hatlarını da kontrol edilmesi doğru olur. Bunun için birkaç tane kameralı cihaz getirir ve pek çoğuna hızlıca bakarız. Yani atık geçilmesi için tasarlanan örneğin lavabo veyahut tuvalet gibi kanal içine kamera ile bakılması şeklinde yazabiliriz. Çok geçmeden sızan kısımları bulacak ve problem çıkarmayacak şekilde onarımlarımızı gerçekleştirebiliriz.

Su kaçağını bulan aletler tüm olasılıkları değerlendirerek su kaçağı bulma alanında devrim oluşturacak teknolojiler ile hizmet verir. Bunlardan bir tanesi de petek borusundaki damlama problemlerini termal kamera ile bularak kimyasal enjekte edilmesi ile sızan kısımların yine hasarsız kapatılmasıdır.

Be the first to comment

Leave a comment