su kaçağı kontrolü nasıl yapılır

Su kaçağı kontrolü nasıl yapılır ? Ev veya iş yerinde su kaçağı kameralı tespit cihazları ile yer kontrolü yapılır ve onarımı için fiyat verilir. Çözüm Merkezi tesisat firmamız İstanbul genelinde su kaçağı kontrolü ve onarımı yapmaktadır.

Ev veya iş yerinizde var olan tesisatınızda herhangi bir kaçak sorunu olup olmadığını tespit etmek için yapmanız gereken bir tesisat firması ile görüşmektir. Ama evinizde veya iş yerinizde dikkat edeceğiniz birkaç detay ile su kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Tabi su kaçağı kontrol işlemi için sizin uyguladığınız bu yöntemler kesin olarak su kaçağı olduğunu göstermez. Kesin olarak su kaçağının belirlenmesi için yapılması gereken, tabi ki iyi bir tesisat firmasını çağırmaktır.

Kameralı Su Kaçağı Kontrol Firmaları

Su kaçağı kontrolü nasıl yapılır işlemi için yapabileceğiniz ilk ve en basit yöntem su vanasını kapatarak temiz su borularında bir kaçak olup olmadığını anlamaya çalışmanızdır. Bunun için yapılması gereken ise temiz su vanasını kapatın, klozetin vanasını da kapatın daha sonra ise su saatine bakın. Eğer su saati dönmeye devam ediyor ise işe o zaman temiz su borularında bir kaçak olma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun yanında eğer temiz su borularında bir kaçak oluştu is işte o zaman faturalarınız her zamankinden daha fazla gelmeye başlayacaktır. Bu şekilde de su kaçağı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Su kaçağı kontrol işlemi için dikkat edeceğiniz bir diğer detay ise kombinin su seviyesidir. Kombinizin sürekli olarak su seviyesi düşüyor ise o zaman kalorifer tesisatında bir kaçak olabilir. Bunlar dışında banyonuzun fayanslarında olan sararmalar da zemin içerisindeki su kaçağı sonucu oluşmaktadır. Eğer fayanslarınızı sildiğiniz halde bu sararmalar geçmiyor ise su kaçağı olma ihtimali oldukça yüksektir.

Evinizde veya iş yerinizdeki su kaçağı kontrolü için yukarıda saydığım yöntemleri uygulayabilir ve evinizde olan değişikliklere dikkat edebilirsiniz. Su kaçağı kontrol işlemi için kesin sonuca ulaşmak adına bir tesisat firmasını çağırabilirsiniz. Tesisat firmaları kaçak noktalarını bulmak için kullandıkları cihazlar ile kırmadan dökmeden kolayca kaçak bulma işlemini yapabilirler. Bulunan kaçak noktası ise kırmadan kimyasal kapatma ilacı ile kapatılabileceği gibi gerekirse birkaç tane fayans kırılarak da kaçağın olduğu nokta kapatılarak tesisat sorunu ortadan kaldırılmış olunur. Su kaçağı kontrol işlemi için firmamızın internet sitesindeki iletişim numaralarından bizlere ulaşarak sorunu çözmemizi isteyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment