su tesisatında kaçağı nasıl bulunur

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur ? kırmadan dökmeden boruları yerinden sökmeden kameralı robot makineler sayesinde bulunur. Çözüm Merkezi firmamızın İstanbul genelinde 5 şube 9 servis aracı vardır.

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur oldukça çok merak edilen ve farklı cevaplar verilen bir sorudur. Ama aslında sorunun cevabı oldukça basit ve kolaydır. Tabi doğru cevabı ve çözümü bulmanız için öncelikle doğru tesisat firmasını bulmanız gerekir.

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur ? Bu sorunun cevabını şöyle açıklayalım. Biz firma olarak su kaçağı tespiti için dinleme cihazları, kameralar ve test pompaları kullanıyoruz. Su tesisatındaki kaçaklar için öncelikle sorunun belirtileri neler onları inceliyoruz. Su tesisatında olan kaçaklar bir yerden yüzeye çıkarak kendini belli eder. Fayanslarda kararma, alt katın tavanında sararma ve sıvalarda dökülme, su faturasının fazla gelmesi, giderlerden kötü kokunun yayılması ve parkelerde kabarmalar gibi farklı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Evinize veya iş yerinize gelen tesisatçılarımız öncelikle bu belirtilerin olup olmadığını tespit etmektedirler. Bu belirtilerden yola çıkarak kaçağın nerede olabileceğine dair fikir edinebilirler ama kesin sonuca varmadan gerekli araştırmaları yaparlar. Bunun için de öncelikli olarak borular içerisindeki su seviyesi test pompaları ile ölçülür. Borular içerisinde yapılan bu ölçüm ile su seviyelerinin azlığı veya çokluğu belirlenir. Daha sonra temiz su boruları dinleme cihazları ile dinlenir. Dinleme cihazları ile tesisatın izlediği yol takip edilerek her bir nokta dinlenir. Bu şekilde temiz su borularının içerisinde kaçak olup olmadığı tespit edilmiş olur. Daha sonra ise pis atık su borularının içerisinde kaçak olup olmadığını görüntülemek için ise kameralar kullanılır. Bu kameralar tesisatın içerisine gönderilir. Kameradan alınan görüntülerde bir ekrandan izlenir. Bu şekilde tesisat içerisindeki kaçaklar görüntülenmiş olur. Bunlar dışında sıcak su boruları içinde var olan kaçakları belirlemek için de özel termal kameralar kullanılmaktadır. Bu kameralar sıcaklığa dayanıklı oldukları için tesisat içerisindeki her bir nokta kolaylıkla incelenebilir.

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur sorusuna cevap arayanlar için yukarıda anlattığımız bilgiler eminim yararlı olacaktır. Firma olarak su tesisatında var olan kaçakların çözümü için uzman personelimiz ile en son teknoloji aletleri kullanarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Be the first to comment

Leave a comment