Daire içi su kaçağı kontrol

Daire içi su kaçağı kontrol yapan tesisatçı olarak hem test pompaları , akustik dinleme ve pimaş içi görüntüleme cihazları ile hizmet vermekteyiz. Su kaçağı nasıl bulunur size açıklık getirmek isteriz.

Su Kaçağı Kontrolü

Daire içi su kaçakları oluşumunu alt komşudan gelen şikayetlerle anlayabilirsiniz. Alt katta tavanda su damlaması veya kabarma görülmesi muhtemeldir. Daire içi su kaçağı kontrol yapmak her zaman size fayda sağlayacaktır çünkü fayansları komple kırıp yeni tesisat yenilemek epey maliyetli olacaktır. Artık teknoloji gelişti her alanda olduğu gibi tesisat sektöründede kamera sistemleri , dinleme cihazları kullanılarak en minumum maliyetlerle su kaçakları bulunması sağlanıyor. Daire içi veya daire dışı oluşan sızıntılar farklı cihazlarla tespit edilir. Daire içi su kaçağı kontrol cihazları ; temiz su borularında test pompları önemli paya sahiptir tesisata verilen basınçlı su ile tesisatta her hangi bir patlak olup olmadığı kontrol edilir. Baro metresi bulunan test pompları manuel ( el ile basmalı ) ve otomatik olmak üzere iki ye ayrılır.

Daire içi su kağı kontrol nasıl yapılır ?

Yukarıda belirttiği gibi temiz su tesisatlarında dinleme yaparak daire içi su kaçağı tespiti yapılır. Pis su hatlarında gider görüntüleme yolu sayesinde hangi giderden kaynaklı olduğu su kaçağı kontrol cihazları sayesinde bulunmaktadır. Bu cihazlara bir takviye son dönemlerde termal kamera sayesinde sıcak su kaçaklarıda noktasal olarak tespit edilebiliyor. Daire içinde su kaçağı nasıl anlaşılır ? daireniz yüksek katlarda ise alt komşunun tavanına zarar verecektir mutlaka eğer bodrum katta iseniz belli bir zaman sonra alt kısım doyum noktasına ulaşır ve kendi dairenize tahribat verir. Su kaçağı direk neden alt komşuya iner ;  yer çekimi etkisi ile beton altında bulunan tesisat yukarı çıkmadan direk alt kısımlara inmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment