Su Kaçağı Bulma Aleti

Su kaçağı bulma aleti ya da cihazları 4 farklı kısımda incelenebilir test pompaları , dinleme , termal ve gider içi görüntüleme kameraları kullanılmaktadır. Çözüm Merkezi firmamızda sayılan tüm cihazlar tam kadro mevcuttur.

Sadece su kaçağı bulma aleti sorunu çözmez bunun yanında uzman bilgisi su kaçağını noktasal olarak bulmada yardımcı olmaktadır. Ev veya iş yerlerinizde nedeni belli olmayan gizli su sızıntıları var ise bizi arayınız.

Kameralı Su Kaçağı Bulma Aletleri

Faturalarınız bir anda her zamankinden fazla mı gelmeye başladı. Yoksa alt komşunuz tavanın sararmasından mı şikayetçi. İşte o zaman bilin ki su borularında bir kaçak olabilir. Peki şimdi ne yapacaksınız nasıl anlayacaksınız gerçekten su kaçağı olup olmadığını.
Su kaçağı , su borularının tesisatı içerisinde olan bir delinme veya çatlama gibi durumlar nedeniyle yaşanmaktadır. Kaçak tesisat içerisinde olduğu için de siz bunu fark etmezsiniz. Su sürekli olarak borulardan sızdırır ve bulunduğu yerde birikerek bir süre sonra yüzeyde çeşitli farklılıkların oluşmasına neden olur. Tavanlarda sararma, fayansların arasındaki derzlerde sararma, duvarlarda rutubet ve ıslanma gibi farklı şekillerde su kaçağı kendini belli eder. Bunlar dışında su kaçağı olduğunda su vanasını kapattığınız halde su sayacı dönmeye devam eder. Hali ile durum böyle olunca da su faturası bir hayli kabarık gelir. İşte bu gibi durumları yaşıyorsanız borularda bir su kaçağı var demektir.
Peki şimdi ne yapacaksınız. Hemen mahallenizde bulunan yılların usta tesisatçısını çağırabilirsiniz. O da eline alır bir alet su kaçağını tespit etmek için ortalığı kırıp dökmeye başlar. Bu şekilde evinizde yaklaşık olarak bir hafta sürecek bir inşaat merasimi başlar. Tabi mutfağı veya banyoyu kaçak nerede ise orayı yeniden yaptırmanın maliyeti ise ayrı bir durumdur.
Su kaçağı olduğunda evinizin bir inşaat alanına dönüşmesini ve cebinizden fazla fazla para çıkmasını istemiyorsanız teknolojiyi kullanarak bu işi çözen bir tesisat firmasına başvurmalısınız. Su kaçağı için hangi teknoloji kullanılır ki diyenler için gelişen teknoloji her alanı etkilediği gibi tesisat problemlerinin çözümünde de birçok farklı yeni alet kullanılmaktadır. Bunlar yardımıyla da kısa sürede aletle su kaçağı tespit edilmekte ve sorun 2 – 3 saatlik bir süre içerisinde çözülmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment