su borusu kaçak yerini gösteren cihazlar

Su borusu kaçak yerini gösteren cihazlar ile  nokta atışı  kameralı sistemle su tesisatı kaçağı tespit edilir. Su kaçağı nasıl bulunur diye kendinize sıkıntı etmeyin Çözümü burada İstanbul genelinde servis veriyoruz.

Su kaçağı sadece mutfak ve banyo tesisatında olmaz. Aslında bu bilinen en büyük yanlışlardan birisidir. Sadece bu tesisatları kontrol eden tesisatçı kaçağı bulamaz ve var olan su kaçağını öylece bırakır ve gider. Su borusu kaçak yerini gösteren cihazlar için aslında mutfak ve banyo tesisatı dışında bakılması gereken bir yer daha vardır. Oda kalorifer tesisatıdır.

Birçok tesisatçı su kaçağı şüphesi ile çağrılır. Tesisatçı geldiği zaman su kaçağının olduğuna dair eğer tavanda ve duvarlarda belirtiler var ise bunları inceler. Bu incelemeler sonunda kaçağı tespit etmek için tahmini yöntemler ile bir yerden fayansları kırmaya başlar. Ama sorun mutfak veya banyo tesisatında olmadığı için tabii ki kaçağın olduğu yeri bulamaz. Size kırılmış birkaç fayans ve bir masraf bırakarak kaçağın olmadığını söyleyip gider. Kalorifer tesisatını ise hiç kontrol etmez. Kalorifer tesisatında eğer bir kaçak var ise kaçak kendini kesinlikle belli eder. Alt kata sızıntı olması, tavanda sararmanın olması, dairenizin duvarlarında karama olması, parkelerin şişmesi ve kabarmasının dışında kombinin sürekli basıncının düşmesi, kombinin sürekli olarak su yok arızası vermesi ve kalorifer tesisatının olduğu yerlere küflenme ve kabartıların oluşması kalorifer tesisatında bir su kaçağının olduğunu gösterir.

Peki kalorifer tesisatında olan su kaçakları nasıl tespit edilebilir ? Mahallenizdeki sıradan tesisatçı belki de bunu kolay kolay anlamayabilir. Ya da sorunu bulsa bile nasıl çözebileceğini bilmeyebilir. İşte bu sorunu yaşamamak adına su borusu kaçak yerini gösteren cihazlar ile bulmak sizin için en doğrusu olacaktır. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı tespiti için dinleme cihazları ve özel termal kameralar kullanılmaktadır. Bu aletler yardımıyla kısa sürede su kaçağı tespit edilebilir.

Su kaçağı tespit edildikten sonra eğer su kaçağı küçük bir noktada ise işte o zaman kırmadan su kaçağı tamiri kolaylıkla yapılabilir. Su borusu kaçak yerini gösteren cihazlar ise tesisat borusu içerisine dökülen kapatıcı bir ilaç sayesinde olmaktadır. Bu ilaç hava ile temas ederek kaçağın olduğu yere yapışır ve burayı kapatır. Bu sayede su kaçağı herhangi bir kırıp dökme işlemi yapılmadan kısa sürede çözümlenmiş olur. Bu işlemin size olan maliyeti ise 50 ile 100 TL arası gibi bir ücrettir. Yani siizn

Be the first to comment

Leave a comment