patlayan su borusu nasıl tespit edilir

patlak boru bulma servisi

Patlayan su borusu nasıl tespit edilir ? su borusunun patladığı yeri tespit etme kameralı cihazla yapılıyor İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında şubelerimiz vardır. Çözüm Merkezi tesisat firmamız aynı gün içinde patlak boru tespiti yapmaktadır.

patlak boru bulma servisi

Patlayan su borusunun yerini bulma apartman, binalarda su sızıntısı yerini bulmak için rutubet, nemli, su toplayan bir bölge bulursanız su vanalarının, kombi dahil kapatılmasını sağlayın. Eğer kuruma oluyorsa bu iki hattan birinde ve sizin tesisatınızda kaçak var demektir. Eğer kuruma yoksa izolasyon veya farklı dairelerde su sızıntısı sorunu oluşmuş ve sizin dairenize yansımış olabilir. Yüksek hassas analiz yapabilen cihazlarla patlayan su borusu nasıl tespit edilir ?

Patlayan su borusu nasıl tamir edilir ?

Cihazla kırmadan sıcak patlak su borusu kaçağı bulma, tamiri nasıl yapılır? Sıcak su borusunda patlayan su borusu nasıl tespit edilir ? Plastik, metal sıcak su borusu kaçağı sorununun güzel tarafı bu alanda termal kamera kullanılması sonucunda su kaçağının yerini noktasal bulma işlemlerini uygulayabilmemizdir. Fayansa veya farklı bir yüzeye tutulması ile kombi veya farklı bir ısı kaynağından gelen sıcak suların neredeki borulardan geçtiği makinemize direkt olarak yansır. Sızma bölgesi de dirsek, yatay düzlem içerisinde olan bu hatlarda öbekleşme, sızıntı noktalarının direkt olarak ekrana bakılması ile gözlenebilir. Plastik, demir boru su sızıntıları tespit, kırmadan yerini bulma işlemleri bu şekilde yapılırken suyun direkt çıkış yani görünür hale geldiği alanlarda her zaman su borusu olmadığını söylemek isteriz. Yer çekimi, duvar içindeki oyuklar, suyun yol alması özellikle bu cihazların olmadığı tesisatçıları son derece yanıltabilir fakat modern cihazları kullanan ekiplerimiz için bu söz konusu değildir.

Makineyle kırmadan garantili su kaçak arama hizmetleri için bize ulaşınız. Su kaçak dedektörü ile su kaçağını arama işlemleri sıcak su tesisatları için kullanılabileceği gibi şebeke hatlarında da kullanılabilir. Çok küçük bir pay ile delinen, kaynak yeri aşınan ve hafif oynayan bir su borusunda suyun çıktığı noktada duvar içine çarpması sonucunda ses açığa çıkar. Evde, binada ıslanma, nem, rutubet, koku problemleri dedektör ile incelenebilir. Toprak altında su kaçağı, su arıza yeri tespiti gibi sayısız işlemlerde kullanılır ve suyun çarpma sırasındaki rakamsal değeri, kulaklık ile ekiplerimizin ortam dinlemesi yapması, frekans ve filtreleme işlemleri ile hatasız olarak sızıntı alanlarını bulma işlemleri uygulanır. Hiçbir hasar noktası oluşturmadan yapılacak bu çalışmanın ardından kırılacak küçük bir bölge ile su sızıntı sorunu olan tesisat kısa zamanda bulunur ve matkap ile kırma çalışmasından sonra onarımlar da son sürat ve kaliteli olarak tamamlanabilir. Sizler de makineyle patlayan su borusu nasıl tespit edilir alanında deneyimli personelimizden şu an itibariyle servis kaydı oluşturarak destek alabilirsiniz.

Yangın hidrant su borusunda patlayan yerin tespiti için alanın genişliğine göre bazı plan inceleme işlemleri ile tarama yapılabilir. Evdeki gibi ortam dinlemesi işlemlerindeki kısa sürede yapılması biraz zordur. Fakat yerin 2-3 metre altına kadar ses dalgalarını dikkatlice inceleyen ekipmanlarımız ile bahçe sulama borularında patlayan, sızdıran su borularının bulunması gibi sayısız işlemlerde dedektör taramaları ile arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Tuvalet, lavabo gider tesisat borularında sızdıran lağım su borusu yerini kanal içlerine takılacak kamerayla gözlenerek bulunması gibi çok özel yöntemler ile hayatın her alanında incelemeler yapabilir ve sorunların kısa zamanda aşılmasını sağlayabiliriz.

Be the first to comment

Leave a comment