Dairede tesisatında su kaçağı nasıl bulunur

Dairede tesisatında su kaçağı nasıl bulunur ? dinleme cihazı , termak kamera ve gider görğntüleme cihazları ile kolayca su kaçağını buluyoruz. Çözüm Merkezi tesisat firmamızda profesyonel cihazlar kullanırak suyun akıntı yaptığı noktaya ulaşılır.

Su kaçağı bulmak için çeşitli fimalar servis verir ancak siz size garanti veren firmalar ile çalışın. İstanbul genelinde tam kotnrol cihazları kullanarak 2 yıl garanti veren tek firmayız.

Daire Tesisatında Su Kaçağını Nasıl Bulurum

Dairede tesisatında su kaçağı nasıl bulunur ? Eve zarar vermeden su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Su kaçağı önleyici bir ilaç mevcuttur fakat her tür sızıntı da kullanılması yersiz olmaktadır. Örneğin, sıcak su akıtan kombi su borusu şikayetinden yola çıkacak olursak içten incelmeye başlaması ve küçük sızıntı noktacıkları oluşturması o alanın tam olarak özel termal kamera ile görüntülenerek bulunmasını zorunlu kılmaktadır.

Dairede su sızıntısı nasıl anlaşılır? Dairemde su kaçağını nasıl bulurum ? Duvarınıza baktığınızda hafif nemli veya ıslak halinin geçmek bilmediği, renginin değiştiği, fayansın içinden, arasından sıcak, temiz suların gelmesi gibi pek çok varyasyonu vardır. Sıcak su sızıntısı tamiri için tutulacak termal kamera ile yaklaşık 5 dakika içinde bile sızma problemi oluşturan tesisatı net olarak görüntüleyebiliriz. Kamera gözünüz ile göremediğiniz bölgelerin iç kademelerini analiz etmekte ve arızalı yüzeyin nerede olduğunu göstermektedir. Keza şebeke tesisatta su kaçak sızıntısı yerini bulan sistem olan özel ses dedektörü ile sesin çarpma, gürültü oluşturma gibi tiz ve basık belirtiler dahil olmak üzere gezdirilecek mikrofon ve ses dalgalarının portatif bilgisayar ile analiz edilmesi işlemleri ile sorunu kısa sürede çözebilmekteyiz.

Dairede su kaçağı sorunu yan daireden, komşudan kaynaklı da olabilir. Aklınıza ek kötüsünü getirmenize gerek yoktur. Şebeke hattından damlayan su borusunun hangi daireye, komşuya ait olduğunu basınç testleri ile yine hasarsız olarak saptayabilir, özel cihazlarımız ile o noktada araştırma yaparak hiçbir yeri kırmadan sızıntı oluşturan boruları görebiliriz. Onarımlar da bu sayede son derece hızlı ve kaliteli sonuçlanabilmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment