parkelerde kabarma var neden olabilir

Parkelerde kabarma var neden olabilir konusuna açıklık getireceğiz. Parkeler evin hem daha güzel görünmesini hem de daha sıcak olmasını sağlar. Ama parkeler tahtadan yapıldıkları için çok çabuk bir şekilde etkilenirler ve zarar görürler.

Parkelere en çok zarar veren şey ise sudur. Özellikle tesisat boruları içerisinde var olan su kaçakları parkelere büyük bir zarar verir. Öyle ki zamanla ilerlemiş ve fark edilmeyen su kaçaklarında bütün parkeler zarar görebilir ve bu parkelerin hepsini yenilemek zorunda kalabilirsiniz. Bu da sizin için yüklü bir miktarda tadilat masrafının çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca tesisat borusu içerisinde var olan kaçağın nerde olduğunu bulmak için ve sorunun çözülmesi için bir usta çağırmanız gerekir. Sıradan bir tesisat ustası çağırdığınızda da yine sizin için yüklü bir miktarda usta parası ve tesisat tamiri parası çıkacaktır. Yani kalorifer sistemi içerisinde yaşanan bir su kaçağı sizin cebinizden oldukça yüklü bir miktar da para çıkmasına neden olacaktır.

Aslında kalorifer sistemi içerisinde su kaçağının olup olmadığını biraz dikkatli olursanız anlayabilirsiniz. Eğer kombinizin su seviyesi sürekli düşüyorsa veya kombiniz sürekli su yoktur uyarısı veriyorsa işte o zaman kalorifer tesisatınızda bir su kaçağı vardır. Böyle bir durumda da birçok kişi kombiciyi çağırır ve onların kombiyi tamir etmesini ister. Kombi servisi geldiği zaman eğer işinde iyi bir usta ise tesisat boruları içerisinde bir su kaçağı olduğunu anlayabilir. Ama işinin uzmanı değilse işte o zaman kombi üzerinde birkaç oynama yapar ve bir sorun olmadığını söyleyerek gider. Ama yaşanan su kaçağı problemi devam eder.

Tesisat kaçağı zemin içerisinde olduğu için bunu fark etmezsiniz. Kombici kombiyi tamir ettiğini veya kombide bir sorun olmadığını söyler. Ama asıl sorun kalorifer tesisatındadır. İşte bu durumda kalorifer tesisatının inceletilmesi ve su kaçağı tespiti yaptırılması gerekir. Bunu yaptırmanın en kolay yolu da cihazla su kaçağı bulan firmalara ulaşmaktır. Bu firmalar kalorifer tesisatı içerisinde var olan kaçakları kullandıkları dinleme cihazları ve özel termal kameralar yardımıyla bulabilir. Bulunan su kaçağı kısa sürede tamir edilerek su kaçağı sorunu ortadan kaldırılmış olur. Bu işlem sonrasında yapmanız gereken ise parkeleriniz sudan çok fazla zarar görmüş ise o parkeleri değiştirmeniz gerektiğidir.

Kombinizin su seviyesinde sürekli olarak yaşanan bir sorun var ise kombi servisine gösterin ama sorun hala devam ediyor ise işte o zaman bir tesisat firması ile iletişime geçerek tesisat borularını incelemelerini isteyin.

Be the first to comment

Leave a comment