evde su kaçağı nasıl bulunur

Evde su kaçağı nasıl bulunur ? Su kaçağını kırmadan bulan makineler, cihazlar vardır. Klozetin rezervuarından gidere devamlı su akıyor gibi durumda elimizle ulaşılabilecek şamandıra ve ek parçalarını nasıl kontrol edebiliyor ve arızasını giderebiliyorsak, tıpkı gider borularına da kamera takıp, tadilat olmadan araştırılmasını yapabiliriz. Gider su kaçaklarını bulan kameralı robot makine nasıl süzgeç kapağından, gider ağzından pimaş, evye borusu veya yağmur su oluğu kaçaklarının bulunması gibi sayısız işlemlerde uzun mesafeleri araştırıyorsa sorun saptanır ve problem görülerek onarıma geçilir. Hayatınızı kolaylaştıracak binada su kaçağı nasıl bulunur konumuzu mutlaka okumaya devam ediniz.

Daire içinde tesisattın nereden su kaçırdığını bulma

Su kaçak arama cihazıyla evde su kaçağı nasıl bulunur ? Evimde su kaçağı var diyorsanız, şüphe bile duyuyorsanız bizi arayabilirsiniz. Tesisat su sızıntılarını kırmadan bulan cihazlı tesisatçı olarak sorunu farklı sistemler ile araştırırız. Önceki örneğimizde klozet giderinden bahsettik ve her türlü gideri bu şekilde içten görüntü alarak tarayabiliriz. Örneğin, banyonun duvarı, zeminindeki kombi, kalorifer tesisatı, borusunda kaçak, su sızıntısı gibi sorun varsa bu tesisatın içerisinde sıcak suyun geçmesini sağlayarak termal kamera ile yüzeylere tutarız. Kızıl ötesi sinyal duvara, fayansa çarpar ve arka plandaki sıcaklık haritasını ekrana yansıtarak nerede sızıntı olduğunu net bir şekilde gösterir. Deneme yanılma, kıra kıra su kaçaklarını bulan amatör tesisatçılar kesinlikle değiliz. O yüzeye hemen ses dinleme aygıtını takarak ve etraftaki gürültüleri filtreleyerek su kaçağı tespit cihazı ile kırmadan yine yerlerini tanımlayabiliriz. Garantili, ucuz, fiyatlı su kaçağı yerini tespit eden bu iki cihaz haricinde çok minimal türde su sızıntıları, kayıpları olan durumlarda dahi basıncın kontrol edilmesi sonucunda hasar alan tesisatı görebiliriz. Profesyonel cihazlarla su kaçağı nasıl bulunur işlemlerinde bizim önceliğimiz tesisata hasar vermeden araştırılma yapılmasıdır.

Mutfakta evde su kaçağı nasıl bulunur ? Mutfakta lavabo, çamaşır, bulaşık makinesi gideri, kombi, kalorifer, temiz (şebeke) su borusu kaçağı olabilir. Duvardan çıkartılacak makine gider borusu yerine kamera takılır. Sızıntı ve atık araştırılması yapılabilir. Gider borusunda tıkanıklık bulma makinesi de diyebiliriz. Robot makineyle giderin kırmadan açılması, su makinesiyle temizlenmesi, sızdıran gider varsa kapatıcı macun çekilmesi veya tadilat illaki gerekli ise sırf o alana en az hasarla ulaşacak yerden çalışmaların başlatılması ile sorunları aşabiliriz. Mutfağın kalorifer, kombi su borusunda kaçak bulan makine ise kırmadan yıkmadan bu çalışmaları yürüten basınçlı test pompası ve termal kamera diyebiliriz. 1,5-2 bar aralığında yer alması normal olan basınç değeri kombide düşüyor ve kombiye sürekli su takviyesi yapıyorum diyorsanız bu çözüm değildir. Daha pek çok belirtisi vardır ve kombi dahil araştırılmasını gerçekleştirebiliriz. Öyle ki kalorifer su sızıntısını tamir eden, onaran kapatıcı ilaç ile su kaçaklarını durdurma işlemleri tesisata gönderilen kimyasal ile yapılabilirken yine kombi su borusu için farklı bir ilaç ile kapatma çalışmaları da arıza durumuna göre gerçekleşebilir. Hasarın ne boyutta olduğu, suyun nereden dökülmeye başlandığı ve tesisatın nerelerindeki borulardan kaynaklandığına kadar pek çok çalışmayı net şekilde görüntüleyebilecek cihazlarımız ile kesinlikle en iyi çalışmaları sizlere sunmaktayız.

Be the first to comment

Leave a comment