Lazerle Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Lazerle kırmadan su kaçağı tespiti yapan kameralı sistemle çalışan firma Çözüm Tesisat aynı gün içinde İstanbul içi servis hizmeti vermektedir. Su kaçağı nasıl bulunur diye kendinize dert etmeyin kızıl ötesi kameralarla artık kafanız rahat üstelik yapılan onarımlar 1 yl garantilidir.

Lazerli Tesisat Kaçağı Bulma Servisi

Lazerle su kaçak tespit araştırmaları sırasında bazı ölçütlere dikkat ederiz. Basınç testleri uygulayarak şebeke hatlarındaki sızma boyutuna görebiliriz. Şöyle ki su ne kadar hızlı biterse delinme kapasitesinin büyük, kısa süre bitmesi durumunda patlama miktarının küçük olduğunu anlayabiliriz. Lazer kameralı su kaçağı tespiti binalardaki sorunu anlamak için tadilat olmadan su kaçağı bulan tesisatçı vasfı ile analizler yapmaktadır. Hani bilirsiniz, birkaç tür sızma olasılığı vardır. Plastik boru kırılmıştır, yoğun su akışı vardır ve parça değişimi gerekir. Delinmiş gibi tiz bir ses çıkartarak sürekli borudan su sızması varsa yine parçayı değiştirmek esastır. Daha çok damlama türünde ve sürekli olan sızıntılarda ise kimyasalı özel makine kullanımı ile şebeke borularına yönlendiriyoruz. Bu sayede belli bir zaman içerisinde sızmakta olan küçük, minimal delikler kapanmaya başlıyor. Tadilat gibi olasılıklar yani tamirat ortadan kalkıyor. Bazı binalarda ise illaki boruda büyük hasarlar varsa örneğin, sızma durumundaki borunun yerini ses aygıtları ile dış katmanlardan dinleyerek buluruz. Yani piksel bakımından yanlış yerlere yönelmeden doğru alanlarda matkap ile işleme girişiriz.

Lazerli su kaçağı tespiti yapan firmalar özel metotları ile peteklerde kırmadan su kaçağı tespiti yapmak için formüller geliştirmektedir. İçi kirlenmiş peteklerin sızma riski vardır ve öncelikle peteklerin içini temizleyerek, sızıntıyı da teyit ettikten sonra kimyasal ekleyerek petekte damlatma sorununa tam çözüm sunabiliriz. Kısacası pahalı işlemleri ve amatör servis şirketlerini bir kenara bırakarak, kontrollü ve aynı gün sonuç alabileceğiniz bizi şu anda arayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment