Banyonun Tavanında Küflenme

Banyonun tavanında küflenme neden olur ? Küf nasıl yok edilir sorularının cevaplarını bulabileceğiniz yazımızı okuyabilirsiniz. Çözüm Tesisat küf, nem ve su kaçağı tespitleri konusunda profesyonel cihazlar kullanarak servis vermektedir.

duvardaki küf nasıl temizlenir

Çözüm Tesisat su kaçağı tespiti ekipleri ile banyo tavanında küflenme sorunlarına kökten çözüm bulacaksınız.

Duvardaki Küf Nasıl Temizlenir

Rutubetli ve küflü evler insan sağlığına zararlıdır bu olumsuz durumdan ilk önce bebekler ve yaşlılar etkilenmtekdir. Bulaşıcı hastalıklara yol açması yanı sıra ; yorgunluk, öksürme, deri dökülmesi ve çeşitli bağırsak hastalıklarına neden olabilmektedir. Küf mantarları aşırı nemli evlerde oluşur ayrıca düşük ısıda küf oluşumunu etkiler. Yukarki daireden meydana gelen derz arası akıntılar veya pis su gider akıntıları küflenme yapabilir. Banyonun tavanında küflenme var ise profesyonel ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki dairede veya çatı duvar izolasyonunda kaçak yoksa oluşan küflenmeye aşadğıki önlemleri alarak kurtulabilirsiniz.

  • Küflenen yerleri ıspatula ile temizleyin yoksa bezle temizleyebilirsiniz.
  • Cam varsa camı açıp ve kapıyı açıp havalandırın bunu her zaman yapın.
  • Banyo küflenmesi önüne geçmek için çöpleri günlük olarak boşaltın.
  • Islak çamaşırları banyoda uzun süre bekletmeyin veya kurumaya bırakmayın.

Tüm bu uygulamalar sonunda banyo tavanındaki küflenme sona erdi ise bir boyacıdan yardım alarak tavanın kara ve dökülmüş görüntüsünün önüne geçebilirsiniz. Unutmayın küflenme su kaçağı problemlerinden kaynaklanıyorsa bizi arayınız.

Be the first to comment

Leave a comment