kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır

Kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? kameralı sistemler kullanarak su kaçağı bulma yerini belirleme ve tamir için hizmet veriyoruz. Su kaçağı nasıl bulunur diye düşünmeyin son teknoloji cihazlarla tespit imkanlarımızdan sizde faydalanın !

Su kaçağı problemlerinde ev ve iş yeri sahiplerinin en çok merak ettiği konu sorunun nasıl çözüleceğidir. Su kaçağı tamiri zor bir durum gibi görünse de aslında uzman kişiler bu soruna el atarlarsa kısa sürede çözümlenebilecek basit bir sorundur.

KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ

Kırmadan su kaçağı tespiti için öncelikle alanında uzman olan ve en son teknolojiyi kullanan bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekir. Böyle bir firmayı bulmak için internette biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bulduğunuz tesisat firması su kaçağı tespiti için geldiğinde yanlarında sorunu çözebilecekleri çeşitli aletler ile gelirler. Bu aletler dinleme cihazları ve kameralardır. İşte bu aletler yardımıyla kıramadan su kaçağı tespiti yapılabilir.

Su kaçağı tespiti için pis atık su borularının içerisine kamera gönderilir. Bu kamera bütün tesisat içerisinde gezdirilir. Bu işlem sırasında kameradan alınan görüntüler bir ekranda izlenir ve su kaçağının olduğu yer bu şekilde tespit edilir. Temiz su borularındaki su kaçağı bulma işleminde ise dinleme cihazlar kullanılır. Dinleme cihazları ile kaçağın nerede olduğu tespit edilebilir. Kırmadan su kaçağı tespiti işte bu kadar basit bir şekilde gerçekleştirilmiş olunur.

Kırmadan su kaçağı tespiti kamera ve dinleme cihazları ile yapılan bir işlemdir. Bütün tesisata ulaşmak için bütün fayansları kırmak yerine sadece cihazlar kullanılarak sorunlu bölge bulunur. Bu da kaçağın kısa sürede bulunmasını sağlar. Peki kırmadan su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra sorun nasıl giderilecek diye sorarsanız eğer oda şöyle yapılmaktadır.

Su kaçağının olduğu yer tespit edildikten sonra bir alet yardımıyla kaçağın olduğu yerdeki birkaç fayans kırılır. Direkt olarak kaçağın olduğu bölgedeki fayanslar kırılır ve kesinlikle büyük bir alanda kırma işlemi yapılmaz. Fayanslar kırıldıktan sonra kaçağa neden olan boru üzerindeki çatlama veya kırılmalar kısa süre içerisinde tamir edilir. Gerekirse eğer boru değiştirilir. Daha sonra ise tekrar uygun bir şekilde bu alan kapatılır. Kapatma işlemi sonrasında eğer kırılan fayansların yerine uygun olan fayanslar var ise bu fayanslarda gerekli işlemler yapılarak buraya eklenir ve işlem tamamlanmış olur. Kırmadan su kaçağı tespiti bu şekilde yapılarak 2-3 saat gibi kısa bir sürede sorun çözümlenmiş olur.

Be the first to comment

Leave a comment