duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihaz

Duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihaz sayesinde patlak , çatlak su boruları noktasal olarak bulunuyor. Çözüm Merkezi firmamızda termal görüntü alma , akustik dinleme ve gider içi görüntüleme kamera sistemleri ile tesisatın içini görüntülüyoruz.

Borular zaman içerisinde yıpranarak zarar görür ve patlar. Patlayan borular içerisinden sızan su zemin üzerinden yüzeye çıkabileceği gibi alt katın tavanından çıkarak tavana zarar verir. Bunun yanında patlayan borular içerisinden sızan sular parkelere de zarar verir ve parkelerin kabarmasına neden olur. Su tesisatındaki patlakları bulmak için duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihaz ile kısa sürede borudaki kaçak noktaları tespit edilir.

Duvar içinde su kaçağı yerini tespit

Tesisat sitemindeki borular zamanla yıpranarak patlayabileceği gibi, kalitesiz malzemelerden yapılmış boruların tesisat içerisine döşenmesi ile de borular zamanla zarar görüp patlayabilir. Buda ev sahipleri için sorun oluştururken bir tadilat masrafının ortaya çıkmasına neden olur. Mutfak veya banyo tesisatında bulunan patlak borular zemin ve duvardan çıkarak küflenme ve sararma gibi istenmeyen görüntüler oluşturur. Ayrıca parkelerde bu borulardan sızan sudan etkilenerek kabarır ve kullanılmayacak bir hale gelir. Buda parkelerin değiştirilmesini gerektirir ve ev sahipleri için ek bir masraf çıkartır.

Duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihazlar zemin içerisinde patlayan boruların yerini bulmak için kullanılır. Patlayan boruların verdiği zararları en az seviyeye indirmek için böyle bir durumdan şüphelendiğinizde vakit kaybetmeden bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekir. Ne kadar erken davranır ve bir usta ile görüşürseniz o kadar kısa sürede sorun çözülmüş olur ve suyun vereceği zararlar en az seviyeye indirilmiş olur. Duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihaz sayesinde borudaki patlak noktası kırıp dökme işlemi yapılmadan bulunabilir. Kırıp dökme işlemi yapılmadığı için de sizin için ek bir ücret oluşturmadığı gibi inşaat işi ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız. Duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihaz kaçağın kısa sürede bulunmasını da sağlar. Herhangi bir kırıp dökme işlemi yapılmadığı için de kaçak noktasını bulma işlemi uzamaz. 2-3 saatlik kısa bir sürede borudaki patlak noktası bulunur ve patlayan boru değiştirilerek sorun giderilmiş olur.

Duvar içindeki tesisatın yerini tespit eden cihaz kullanılarak yaptığımız kaçak tespit çalışmalarında firmamız son teknoloji kaçak bulma aletlerini kullanmaktadır. Bu sayede de kaçak noktası doğru tespit edilebildiği gibi sorun büyümeden çözülmüş olur.

Be the first to comment

Leave a comment