dairede su arızalarını bulmak için firmalar

Dairede su arızalarını bulmak için firmalar kırmadan tesisatta su kaçağını bulmak ve tamiri için servis vermektedir. Su kaçağı tespiti için İstanbul neresinde olursanız olun bizi arayın her iki yakada servismiz vardır.

Tesisat firmaları kaçak kontrolü yaparken sadece tesisat içerisindeki kaçak noktalarını tespit etmezler borular içerisinde var olan tıkalı noktaları da belirleyebilir. Aslında ev sahipleri farkında olmasalar da tıkalı olan noktalarda ev sahipleri için sorun çıkartırlar. Dairede su arızalarını bulmak için firmalar kaçak noktalarını ararken ileri de size sorun yaşatabilecek olan tıkanmış noktaları da ortadan kaldırabilirler.

Daire içinde su kaçağı noktasını bulma

Tesisat boruları içerisinde bulunan pis atıklar dışında giderlerden atılan peçeteler, plastikler, kağıt, saç ve diğer atıklar boru içerisinde bir yerde birikerek tıkanmalara neden olur. Bunlar dışında boru içerisinde biriken inşaat atıkları da tıkanmalara neden olmaktadır. Bütün bu atıklar bir noktada birikerek suyun geçişini ve atıkların ilerlemesini engellerler. Atıklar orada birikince de bir süre sonra giderlerden geri gelmeye başlarlar. Buda istenmeyen görüntülere yol açar. Bunun dışında gider içerisinden kötü kokularda ev içerisine yayılır. Banyonuzu veya mutfağınızı havalandırsanız da bu kötü koku gitmez. İşte yaşanan bu kötü koku ev sahiplerinin aklına borularda tıkanma dışında kaçak noktasının olup olmadığını da getirir. Çünkü borulardaki kaçak noktalarından çıkan su bir süre sonra kötü kokulara da neden olabilir. Buda ev sahiplerinin aklına kaçak şüphesini getirir. İşte bu durumda dairede su arızalarını bulmak için firma ile iletişime geçerek sorunun çözülmesini isteyebilirsiniz.

Dairede su arızalarını bulmak için firmalar içinde yer alan firmamız kaçak noktalarının bulunması için çeşitli kaçak tespit cihazları kullanırlar. Bu cihazlardan kameralar pis atık su borularındaki kaçak noktalarını bulmak için kullanılır. Bir kablo ucuna yerleştirilmiş olan kamera gider içerisinden tesisat boruları içerisine gönderilir. Kameradan alınan anlık görüntüleri de ekrandan ustalarımız inceler. Bu inceleme sırasında boruların her bir noktası görüntülenir. İnceleme işlemi sırasında borulardaki kaçak noktaları belirlenirken tıkalı olan noktalarda bulunur. Tıkalı olan noktalar bulunduğu anda kamera üzerinde bulunan robotlar sayesinde tıkalı olan alana müdahale edilerek burası açılır. Bu şekilde de suyun ve atıkların boru içerisinden geçişi sağlanır.

Dairede su arızalarını bulmak için firmalar kaçak noktalarını bulurken evinizdeki bütün tesisat borularını inceler. Bu inceleme sırasında hem kaçak noktaları belirlenir ve ortadan kaldırılır hem de tıkalı olan alanlar tespit edilip açılır.

Be the first to comment

Leave a comment