kamera ile pimaş içi görüntüleme

Kamera ile pimaş içi görüntüleme yapan firmalar başında İstanbul genelinde servis hizmeti 99 TL 0532 736 48 79 bizi arayınız.

Kamera ile Pimaş kaçağı görüntüleme

Ev veya işyerinizde pis su, atık su veya genel tabiriyle pimaş borularda oluşan tıkanıklık, sızıntı, çatlak gibi arızaların tespiti için kullanılan en yeni ve teknolojik yöntem kamera ile pimaş içi görüntüleme dir. Pis su boruları zamanla mutlaka tıkanıklık yapacaktır. Ev veya işyeri hiç kullanılmasa dahi giderlerde sorun çıkacaktır. Zira kullanılmayan tesisatın düşmanları farelerdir. Boş olan gider tesisatı fareler için yemek niteliğindedir ve kısa sürede borular kemirilerek zarar görür. Kullanılan yapılarda ise özellikle tuvalet giderlerine atılan tuvalet kağıtları ne kadar kaliteli, suda eriyen olursa olsun zamanla tesisata zarar verir. Zaman içinde kireçlenme dolayısıyla boru içinde oluşan tırtıklanmalar atılan kağıtların takılmasına ve tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Teknolojik olarak kendini yenileyen firmalar atık su boru arızaları tespiti için kamera ile pimaş içi görüntüleme yapmaktadırlar. Pimaş boru içine çok küçük boyutta kablolu bir kamera gönderilmektedir. Kamera bağlantısı röntgen cihazına benzeyen bir bilgisayara bağlantılıdır. Kamera çatlak ve ya tıkanıklık noktası tespitini hem görsel olarak hem sesli uyarı ile kullanıcıya bildirmektedir. Yüksek kalite olan cihazlarda arıza bölgesinin fotoğrafı dahi verilebilmektedir. Firmalar sıkıntı yaşayan müşterinin güvenini sağlamak için bu fotoğrafla rapor hazırlamakta ve yapılması gerekenleri izah etmektedirler. Firma seçiminde bu cihazları kullanan firmalar tercih edilmelidir. Karşılıklı fiyat anlaşması da sağlanması durumunda özellikle tıkanıklık için hiçbir kırım, tadilat işlemi yapılmadan sorun çözülmektedir.

Kamera ile pimaş içi görüntüleme yapan firmaların bir avantajı da tamiratı yapılan arızanın, garantisini vermeleridir. Arızanın tekrar etmesi durumunda firma ücretsiz olarak servis hizmeti verecektir. Tabi kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar garantiyi kapsamaktadır. Pimaş tıkanıklığı veya çatlakları ile oluşan arızaların tespitinde karşılaşılan sıkıntılardan biride tesisatın ilk yapımında uzman kişilerce döşenmeyip, hatalı uygulama yapılmasıdır. Pis su borularının düzenli çalışabilmesi için en önemli faktör, boruya yeterli eğimin verilmesi ve uygun çaplı boru kullanılmasıdır. Maalesef ülkemizde inşaat sektöründe ucuz işçi ve malzeme kullanımı yaygın olduğundan, doğru uygulamanın yapılmaması ile sık sık karşılaşılmaktadır. Eğer ev veya işyeri sahibi iseniz ve bu durumla karşılaşılırsa tüm tesisatın yenilenmesi ilerisi için en avantajlı işlemdir.

Be the first to comment

Leave a comment