kamera ile pimaş boru içini görüntüleme

Kamera ile pimaş boru içini görüntüleme servisi İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında kameralı cihazlarla pimaş borusunun içini görüntülüyoruz. Çözüm Merkezi firmamızda 20 metrelik kamera sistemleri kullanarak su kaçağını ve tıkanıklıkları tespit ediyoruz.

Kemera ile borunun içini görüntüleme için kullandığımız kamera pimaş boruları için uygundur pvc boruları için yani temiz su boruları için böyle bir cihaz henüz yoktur.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Bu yazımızda sizlere kamera ile pimaş boru içini görüntüleme konusunu açıklayacağız. Günümüz şartlarında teknolojinin de gelişmesiyle beraber tesisatçıların kullandıkları yöntemlerde değişti ama bu değişim iyi anlamda çünkü artık daha az zahmet ve zaman harcayarak işlerini kolayca hal edebiliyorlar bu sayede bizlerde eskiden uzun süren ve zahmetli olan bu tesisat işlerini teknolojinin gelişmesi ile daha hızlı çözebiliyoruz. Peki bu kamera ile pimaş boru içini görüntüleme cihazları nerede ne için kullanılır. Kameralı su kaçağı tespiti yöntemi boru tıkanıklığı ve boru çatlamaları gibi durumlarda çatlağın yerinin tespiti ve tıkanıklık boyutunun tespit edilmesi için kullanılır. Kameralı sistem sayesinde zemini çok fazla kırıp dökmeden hızlı bir biçimde sorunun tespiti ve çözümün bulunması için önemli bir adımdır peki bu işlemler nasıl gerçekleştirilir. Öncellikle tesisatçımız dinleme testini yapar daha sonra kamera ile görüntü alma işlemini yapar. Peki dinleme ve kamera ile görüntü alma işlemi nasıl olur. Dinleme işlemi cihazın ses dalgaları göndererek borunun yerinin bulunmasını sağlar cihaz ses dalgası gönderdiğinde tesisatçı bu dönütleri iyi dinler ve doğru yeri bulunca işleme başlar. Peki kamera ile görüntü alma işlemi nasıl yapılır ? Borunun içerisine kablo şeklinde bir kamera gönderilir ve bu kamera ekran aracılığıyla tüm görüntüyü tesisatçıya aktarır. Tesisatçı da bu görüntülerden yararlanarak sorunu tam olarak anlar ve buna uygun çözümler üretir. Bu yazımızda da kamera ile pimaş boru içini görüntüleme konusunu işledik.

Be the first to comment

Leave a comment