kalorifer su kaçağı

Kalorifer su kaçağı kimyasalı sayesinde evi kırıp dökmeden kimyasal ile kaçak yapan boru tamir edilir. Kombi sürekli su azaltıyorsa kalorifer su kaçağından şüphe etmelsiniz tabi görünür biryerlerden sızdırma yok ise petek vanlarını kombinin altını dikkatlice kontrol ediniz.

Kalorifer Su Kaçağı Belirtileri

  1. Kombi su azalması ; Günde 1 defa veya haftada bir kaç kez olabilir ne kadar çabuk su kaybı oluyor ise o kadar büyük bir kaçak olduğu anlamanına gelmektedir.
  2. Kendi dairenizde parkelerin veya duvarların 1 meteryi geçmeyecek şekilde kabarması boyaların dökülmesi gibi tahribatlar gözlemlenir.

kalorifer su kaçağı kimyasalıKombi su kaçağı olması veya kombi su eksiltmesi olması demek her durumda su kaçağı kimyasalı kullanılacağı anlamına gelmez. Geneşme tankı azot gazı bitmiş olabilir , peteklerin vanarından veya kombinin alt kısmından su sızıntısı olmuş olabilir. Eğer bunların kontrolü yapıldıysa kalorfier su kaçağı kimyasalı kullanılması önerilmektedir.

Ayrıca içi kirli tesisatlara kimyasal uygulama yapılmaz su kaçağı kimyasalı asidik madde içerdiği için tortular ve kirler yerinden ayrılarak petekleri ve kombiyi bozabilir. Kimyasal uygulamadan önce mutlaka petek temizliği yaptırmanız önerilmektedir. Firmamız tesisatı önceden özel makine ile kirleri temizlemektedir.

Be the first to comment

Leave a comment