kaçak yerini gösteren alet

Kaçak yerini gösteren alet kullanan sıhhi tesisat firması olarak kameralı su kaçağı tespiti akustik dinleme cihazları ile servis veriyoruz. Çözüm Merkezi tesisat firmamız İstanbul genelinde 5 şube 9 servis aracı ile hizmetinizdedir.

KAÇAK YERİNİ GÖSTEREN ALETLER NELERDİR?

Su tesisatında olan kaçak noktalarını bulmak için kullanılan en iyi aletler dinleme cihazları ve kameralardır. Kaçak yerini gösteren alet ile kısa sürede kaçak noktaları bulunabildiği gibi kırıp dökme işlemi yapılmadığı için ev sahiplerine de bir temizlik işi çıkartmaz.

Kaçak yerini gösteren alet olarak kullanılan dinleme cihazları ve kameraların her birinin ayrı ayrı görevleri vardır. Dinleme cihazları temiz su boruları ve kalorifer sistemlerindeki kaçak noktalarını bulmaya yarayan bir alettir. Zemin içerisinde ve duvarlarda yer lan bütün kaçak noktaları kolaylıkla bu cihaz ile bulunabilir. Birçok kişi zemin kalın olduğu için tesisattaki kaçağın sesinin duyulmasının imkânsız olduğunu düşünebilir. Ama bu cihaz borudaki delinmeden çıkan suyun damlamasını duyabileceği gibi çatlaklardan sızan suyun sesini de duyabilir. Hatta birden fazla kaçak noktası olsa dahi onların hepsinin sesi kolaylıkla duyulabilir.

Kaçak yerini gösteren alet olarak kullanılan bir diğer cihaz ise kameralardır. Kameralar pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarını bulmak için boruların içerisinin görüntülenmesini sağlar. Pis atık boruları içerisindeki atıklar nedeniyle dinleme cihazlarının burada kullanılması oldukça zordur. Bu nedenle de kameralar, ile boruların içerisinin görüntülenmesi kaçak noktalarının daha kolay bulunmasını sağlar. Kameralar borular içerisinde ilerlerken borulara hiçbir şekilde zarar vermez.

Kamera ve dinleme cihazları kullanılarak kaçak noktaları bulunduktan sonra ise sıra geldi kaçak noktalarını tamir etmeye. Eğer kaçak noktaları temiz su borusundaki veya kalorifer tesisatındaki küçük bir delikten meydana geliyor ise işte o zaman kapatıcı kimyasal ilaçlar yardımı ile herhangi bir kırma işlemi yapmadan kaçak noktası tamir edilebilir. Ama kimyasal ilaç kullanılamayacak kadar büyük bir delik noktası var ise işte o zaman birkaç tane fayans kırılarak borudaki kaçak noktası tamir edilir. Bu işlemelerden sonra ise tesisatınızı rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tesisattaki su kaçaklarını bulmak için firma olarak kaçak yerini gösteren alet ile firmamız kısa sürede kaçak noktalarını bulup tamir etmektedir. Bütün bu işlemleri 2-3 saat içerisinde yaparak kısa sürede en etkili sonuca ulaşmaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment