doğalgaz borusunda su kaçağı bulma

Doğalgaz borusunda su kaçağı bulma cihazı ve kapatma kimyasalları kullarak kapatan tesisatçı servisiyiz. Doğalgaz borusunda su kaçağı nasıl bulunur ; termal kamera , basınçlı test pompası ve akustik dinleme cihazları ile bulunur.

Doğalgaz borusu die tabir edilen aslında kalorifer sistemindeki kaçaktır çünkü doğalgaz burusunda su değil gaz bulunur. Ayrıntlı bilgi için İstanbul genelinde cihazlarla su kaçağı bulma hizmeti veren firmamızı arayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatında Kaçak Bulma

Ev ve iş yerlerinde yaşanılan su kaçakları gözle görülmeyen problemler olduğu için birçok kişi bu sorunun çözümünün de günlerce süreceğini düşünmektedir. Bu nedenle de doğalgaz borusunda su kaçağı bulma işlemi ve sorunun çözülmesi büyük bir iş yükü haline dönüşür. Ama biraz araştırma yaptığınızda aslında bu sorunun kısa sürede çözülebileceğini görebilirsiniz.

Ev veya iş yerinizde yaşanan su kaçağı sorununu çözmek için mahallenizdeki sıradan bir tesisatçıyı çağırabilirsiniz. Bu tesisatçının tahmini yöntemler ile doğalgaz tesisat kaçağının yerini tespit etmeye çalışması, bütün fayansları kırması ve sorunu bulması, su kaçağının olduğu yeri tamir etmesi ve kırılan fayansların yerine yenisini yapması yaklaşık olarak bir hafta boyunca sürecek olan bir işlemdir. Tabi bu arada kaçak tespiti yapılırken tesisata herhangi bir zarar verilmediyse ya da sorun yanlış yerde aranıp yanlış bir yer tamir edilmediyse yaklaşık olarak bir hafta içerisinde su kaçağı sorunu halledilmiş olur yani öyle merak edilecek büyük bir problem yoktur desek de siz buna inanmayın. Evinizde ve iş yerinizde yaşanan su kaçağının tespiti ve sorunun çözülmesi sadece 2-3 saat gibi kısa bir süre de halledilmektedir. Dikkat ederseniz yukarıda anlattığım gibi fayansların kırılması, sorunun çözülmesi ve fayansların yeniden yapılması gibi bir ifade kullanmıyorum. Söylediğim sadece doğalgaz su kaçağı sorunun tespit edilmesi ve sorunun çözülmesi diyorum. Çünkü biz kullandığımız aletler yardımıyla su kaçağı sorununu ve çözümünü sadece 2-3 saat içerisinde gerçekleştiriyoruz.

Doğalgaz borusunda su kaçağı bulma ile ilgili bilgilere internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cihazla su kaçağı tespitinde kameralar, dinleme cihazları ve test pompaları kullanılmaktadır. Bu aletler yardımıyla herhangi bir fayans kırılmadan eviniz bir inşaat alanına dönüşmeden, kolaylıkla ve kısa sürede yani yaklaşık olarak 1-2 saat içerisinde su kaçağının olduğu yeri tespit ediyoruz. Sorunu bulduktan sonra sadece birkaç tane fayans kırarak kaçağın olduğu yerdeki gerekli tamirat işini yapıp fayansları yerine yerleştiriyoruz. Hatta bazı su kaçaklarında ise fayansları kırmaya gerek duymadan kullandığımız özel ilaçlar ile sorunu çözüyoruz. Bütün bu işlemlerin yapılması ise sadece 2-3 saat sürüyor.

Zamanınız kısıtlı olabilir veya sadece pazar günü vaktiniz olabilir ve bütün gününüzü bu sorunun çözümü için ayırmak istemiyorsanız doğalgaz borusunda su kaçağı bulan firmalar içerisinde yer alan bizim firmamıza ulaşmanız halinde sizi kısa sürede bu sorundan kurtarıyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment