Dinleme cihazı ile su kaçağı nasıl bulunur

Dinleme cihazı ile su kaçağı nasıl bulunur ? Su sızıntısı nasıl anlaşılır? Su borusunda yüksek basınç problemi olduğunda su sızıntısı oluşabilir. Kaçağın oluştuğu noktada küçük sızıntı noktaları veya su borusu kırılması, patlaması sonucunda yoğun su çıkışı oluşur. Damlatan, su kaçıran su borusunu bulan cihaz olan test pompası ile duvarları, fayansları kırmadan su sızıntısı tespiti cihaz verileri ile yapılabilir. İlgili tesisatın hangi daireye ait olduğu bulunması ile su sızıntısı yerini gösteren cihaz olan ses dedektörü veya termal kameralı su kaçağı bulma işlemleri yapılarak fayans ve duvar içindeki alanlar taranır ve arızalı bölgeler bulunur. Arızalı su tesisatında su kaçağı nasıl bulunur konusunda farklı teknikler de kullanılabilir.

Dinleme cihazıyla su kaçağı nasıl bulunur ? Su kaçağını nasıl bulurum? Öncelikle bireysel olarak sizlerin tesisat kaçaklarını bulmanız gerçekten zordur. Sızıntı bazen birkaç yerden oluşur ve su geldiği alanı kırsanız ve onarım yapsanız bile diğer noktalara müdahale etmediğiniz için su sızıntıları sürekli oluşacaktır. Kaç para, fiyatları nedir sorusuna ekonomik tarifeler ile kampanyalar oluşturduk. Tesisatın içinden akıp giden su miktarının ne kadar olduğunu test pompası takılması ile bulabiliriz ve onarılacak bölge için onarım sıvısı veya yerlerini ses, ısıya duyarlı termal kamera cihazları ile saptayarak küçük bir tadilat başlatarak da sorunları çözebiliriz. Tesisatta su sızıntısı oluştuğu alanda küçük bir ses dalgası meydana gelebilir. Suyun akıp gitmesi ile karışık şekilde duyulabilir. Fakat ses dedektörü ile su kaçağı nasıl bulunur konusunda gelişmiş mikrofon alıcıları ve verileri yorumlayacak portatif bir cihaz ile tam olarak hasarlı alanları gözler, işaretler ve kırmadan analiz yaparız.

Dinleme cihazı ile su kaçağı nasıl bulunur ? Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? Fazla gelen su faturası ekonomik olarak sizleri yıpratabilir. Duvarda, döşemede ıslaklık, küflenme, boyada akma, duvardaki suyun kurumaması gibi pek çok belirti su kaçağına işaret ediyor olabilir. Ekibimiz o alana termal kamerayı tutarak eğer ki kalorifer, kombide su kaçağı var ise sırf cihazın duvar içindeki sıcaklığı analiz ederek akıntı alanını cihaza yansıtması ile işlemlerini tamamlayabilir. Bu ve pek çok tesisat için hiçbir belirti olmasa bile basınç testleri uygulayarak arızalı tesisatı ve hangi daireye ait olduğunun bulunması sonucunda özel metotlarımız ve cihazlarımız ile tam yerlerini bulabiliriz. Makineli, cihazlı, robotlu su sızıntısı bulma işlemlerinde usta kaynak hataları, alt kata akan su sızıntısı, su kaçaklarının yerlerinin kırmadan bulunması, noktasal tespiti, kapatıcı ilaçla su borusu kaçağını onarma, tadilatsız çözümler ve daha nice çalışmalar sizlere sunulmaktadır. Tek yapmanız gereken tecrübeli su kaçağı nasıl bulunur ekiplerimizi arayarak sorunu anlatmanız ve randevu almanızdır.

Dinleme cihazı ile su kaçağı nasıl bulunur ? Gider borusunda su sızıntısı yerini gösteren kameralı cihazla arıza tespiti yapabiliriz. Örneğin, banyo gider su kaçağı yerini bulmak için süzgeç kaldırılır ve kamera takılarak derinlerden görüntü alınır. Son teknoloji cihazlarımız ile uzun mesafeleri de hiçbir noktayı kırmadan analiz ederek sorunların tam olarak tespitini yaparız. Banyomdan alt, yan kat komşuya su akıyor gibi durumlarda kesinlikle geciktirmemeli ve hasarsız su kaçağı nasıl bulunur konusunda özel metotlarımıza sahip olarak çözüm üretmemizi sağlayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment