Banyoda su kaçağı nasıl tespit edilir

Banyoda su kaçağı nasıl tespit edilir ; kameralı cihazla ve akustik dinleme makinesi sayesinde noktasal olarak su kaçağı bulma servisi veriyoruz. Çözüm Tesisat İstanbul genelinde son teknoloji cihazlarla banyo su kaçağı tespiti yapıyor.

Su kaçağı probleminin en çok yaşandığı yer banyodur. Genelde de banyoda yaşanan su kaçağı alt kata sızar ve alt katın tavanına zarar verir. Buda komşunuz ile sorun yaşamanıza neden olabilir. Banyonuzda kaçak var ise bize ulaştığınızda biz sorunu şu şekilde çözüyoruz.

Banyoda Su Kaçağı Var

Banyoda banyo gideri, küvet gideri, klozet gideri ve lavabo gideri olduğu için incelenmesi gereken aslında çok fazla yer vardır. Kaçağın nerede olduğunu bulunması için her bir giderin ayrı ayrı kontrol edilmesi gerekir. Banyo gideri, lavabo gideri, klozet ve küvet gideri gibi yerlerdeki su kaçaklarını bulmak için ise kameralar kullanılmaktadır. Bu giderler içerisinde pis atıklar olduğu için boruların içlerinin incelenmesi biraz zaman alır. Giderler içerisindeki kaçakların doğru bir şekilde incelenmesi için gider içerisine bir kamera gönderilir. Bu kamera gider içerisinde yavaş yavaş ilerletilir. Bu şekilde gider içerisinde var olan her bir delik kolaylıkla bulunabilir. Kamera ile su kaçağı tespiti sırasında borular içerisinde yaşanan tıkanmalar da görülebilir. Bu tıkanmalar boru içerisinde suyun gidişini engeller. Buda atıkların orada birikmesini ve kötü bir koku oluşmasına neden olur. Oluşan bu kokuda borulardan dışarıya çıkar. Bu kokular nedeniyle de birçok kişi tesisat borularında kaçak oluştuğunu düşünebilir. İşte kokunun neyden olduğunu tespit etmenin en kolay yolu da kullanılan bu kameralardır. Boru içerisinde var olan bu tıkanmalar o anda kullanılan robot teknolojisi yardımıyla tesisatçılar tarafından ortadan kaldırılır. Daha sonra ise kaçak olup olmadığı incelenmeye devam edilir. Boruların her bir noktası incelendikten sonra kaçak tespit edildi ise işte o zaman kaçağın giderilmesi için gerekli tamirat işlemleri yapılır. Kaçağın tamir edilmesi için birkaç tane fayans kırılır ve borudaki kaçak noktasına ulaşılır. Burada gerekli tamirat işlemi yapıldıktan sonra ise tekrar zemini kapatmak için işlem yapılır. Eğer elinizde aynı fayanstan var ise o fayanslar yerine yapıştırılır. Bu şekilde banyo tesisatında olan kaçaklar kolayca tespit edilip tamir edilmiş olur.

Banyo tesisatında oluşan su kaçakları tespitinde kameralar kullanıldığı için kırmadan su kaçağı tespiti yapılmış olur. Bu şekilde de banyonuzda olan fayanslar kırılmaz, klozete veya küvete herhangi bir zarar verilmez. Buda sizin banyonuzu yenilemeniz için yüklü bir masrafın altına girmenizi engeller.

Be the first to comment

Leave a comment