Aletle su kaçağı tespiti yapan İstanbul tesisat firmaları

Aletle su kaçağı tespiti yapan İstanbul tesisat firmaları telefon numarası ve adresleri iletşim sayfamızda yer almaktadır. Su kaçağı nasıl bulunur merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyunuz.

Su kaçağı ev ya da işyeri gibi yapılarda önemli bir sorun teşkil etmektedir. Çünkü su kaçakları ev ya da işyerlerinde birçok olumsuzluklara sebep olmakta ve insanların yaşam kalitesini aşağıya çekmektedir. Su kaçaklarının oluşturduğu olumsuzluklardan bazıları şunlardır:

  • Evin zemini ya da duvarında nem oluşmasına sebep olmaktadır. Oluşan bu nem ise hem kötü kokuya hem de küf ve duvarın kararmasına neden olmaktadır.
  • Su kaçaklarının zeminden geçen borularda meydana gelmesi durumunda alt katta bulunan yerleşim yerini olumsuz bir şekilde etkilemekte ve bu da komşuluk ilişkilerine yansımaktadır.
  • Su kaçaklarının oluşturmuş olduğu nem birçok böceğin yaşaması için elverişli koşul oluşturduğundan, su kaçağı ev ya da işyerlerinde aşırı böcek görülebilmektedir.

Yukarıda belirtilen olumsuzlukların yaşanmaması için aletle su kaçağı tespiti yapan İstanbul tesisat firmalarından faydalanmalı ve tamir işlemi uygulanmalıdır.

Aletle su kaçağı tespiti yapılırken kullanılacak aletin seçimi çok önemlidir. Su kaçağı tespitinde kullanılan aletler farklı teknolojileri kullandığından farklı durumlarda daha etkili olmaktadır. Örneğin temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarında akustik dinleme cihazları daha hızlı sonuç sağlarken kirli su tesisatlarındaki su kaçaklarını tespit etmede ise boru görüntüleme cihazı çok daha etkilidir. Bundan dolayı su kaçağının olduğu tesisata göre cihaz tercihi yapılmalıdır. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra ise çok büyük bir özen gösterilerek kaçağın olduğu bölge kırılmakta, hasarlı boruya ulaşılmakta ve tamir edilmektedir. Böylece sorun en az hasar ve maliyet ile çözülmektedir.

Aletle su kaçağı tespiti için kullanılan alet kadar aleti kullanan personel de çok önemlidir. Çünkü su kaçağı tespiti aletleri kaçağın nerede olduğunu söylememektedir. Bu aletler tesisatta bulunan borulara ait görüntü ya da ses şeklindeki verileri aleti kullanan personele aktarmaktadır. Personel ise bu verileri yorumlamakta ve su kaçağının nerede olduğunu tespit etmektedir. Aletlerden gelen verilerin düzgün bir şekilde yorumlanamaması durumunda su kaçaklarının tespiti normalden daha uzun sürmektedir. Hatta bazı durumlarda tecrübesiz personeller gelen verileri yanlış yorumlamakta ve hatalı su kaçağı tespiti yapmaktadır. Bundan dolayı bu cihazların tecrübeli kişilerin kullanması daha doğru sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment