pimaş borusunda su kaçağı nasıl bulunur

Pimaş borusunda yaşanan kaçaklar hem ev sahiplerini hem de apartman sakinlerini zor duruma sokmaktadır. Üstüne birde yanlış bir tesisat firmasından yardım almak işi daha da zor bir hale getirmektedir. Bu nedenle pimaş borusunda su kaçağı nasıl bulunur, hangi işlemler yapılmalıdır, bunlar hakkında sizlere detaylı bilgiler veren, işinin uzmanı ve son teknoloji kaçak tespit cihazlarını kullanan firmalardan yardım almanız en doğrusudur.

pimaş borusunda kaçak

Pimaş borusunda su kaçağı nasıl bulunur birçok kişi bu konuda bilgi sahibi olmadığı için tesisat sorunu giderek büyümekte ve içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Öncelikle pimaş borusunda kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız kendi yöntemleriniz ile sorunu çözmek yerine iyi bir tesisat firmasından yardım almalısınız. Tesisat firması ararken de sıradan eski yöntemler ile çalışan bir tesisatçıdan yardım almak yerine alanında uzman personeli ile hizmet veren ve son teknoloji kaçak tespit cihazlarını kullanan tesisat firmasından yardım almanız en doğrusu olacaktır.

Pimaş borularında yaşanan kaçaklar sadece ev sahipleri için bir sorun oluşturmakla kalmaz apartmanda yaşayan herkes için ciddi bir sorunu ortaya çıkartırlar. Kaçak noktasından çıkan su nedeniyle hem kötü bir koku yayılır hem de bina yapısına bu su zarar verir. Bu nedenle sorunu en kısa sürede çözmek önemlidir.

Pimaş borusunda su kaçağı nasıl bulunur hangi cihazlar kullanılır şöyle açıklayalım. Pimaş borularındaki kaçak noktalarını bulmak için akustik dinleme cihazı ve kameraları kullanmaktayız. Bunun yanında birde test pompalarını kullanarak suyun olması gereken basınç seviyesini ölçüyoruz. Yaşanılan kaçak sorunlarında sorunun en doğru şekilde çözülmesi için kaçak noktasına kısa sürede ve doğru yerden ulaşılması gerekir. Biz su kaçağı tespiti çalışmaları sırasında kullandığımız cihazlar sayesinde kırıp dökme işlemi yapmadığımız için kaçak noktasının olduğu alan ulaşmak bizim için çok da bir zaman almıyor.

Kaçak noktasının nerede olduğunu tespit ettikten sonra ise küçük bir alanda kırma işlemi yaparak pimaştaki deliğe ulaşıyoruz. Pimaştaki kaçak noktasını kapatmak için gerekirse pimaş borusunu değiştirip kaçak noktasını kapatıyoruz. Daha sonra ise açtığımız bu alanı tekrar kapatıp kullanıma hazır hale getiriyoruz. Bundan sonrasında ise yapılması gereken herhangi bir işlem yoktur ve tesisatı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment