yerin altında su kaçıran boruyu bulma

Yerin altında su kaçıran boruyu bulma veya yer tespiti yapan firma bilgileri İstanbul içinde Çözüm Merkezi aynı gün servis vermektedir. Su kaçağı nasıl bulunur diye sorulardan yola çıkarak gelişmiş cihazların olduğunu sizlere göstermek için sitemiz kurulmuştur.

Yer altında su sızıntısı yapan yani patlak olan borunun tespiti firmamız tarafından yapılır. Firmamız müşterilerine daha iyi hizmet vermek için tesisat sektöründe kullanılan bütün teknolojik aletleri ellerinde bulundurarak kısa sürede tesisat sorunlarını çözmeye çalışmaktadır. Yerin altında su kaçıran boruyu bulma arasında yerini alan firmamız verdiği hizmet ile de bu firmalar arasında en iyi yere gelerek adından sıkça söz ettirmektedir.

Yer Altında Patlak Boru Bulma

Yerin altında su kaçıran boru tespiti ile ilgili internet üzerinden aramalar yaparken firmaların sitelerinden hangi cihazları kullandıklarına dair de araştırma yapmanız gerekir. Birçok firma son teknoloji aletleri kullandıklarını söyleseler de bu aletleri tam olarak kullanmayı bilmedikleri için yine eski yöntemler ile sorunu çözmeye çalışırlar. Bu da sizin için ek bir masrafın oluşmasına neden olacaktır. Yerin altında su kaçıran boruyu bulma ellerinde bulundurmaları gereken cihazlar kamera, dinleme cihazı, özel termal kamera ve test pompalarıdır. Bu aletler yardımıyla evinizde veya iş yerinizde herhangi bir kırıp dökme işlemi yapmadan tesisattaki kaçak noktaları belirlenebilmektedir.

Kaçak noktaları belirlendikten sonra kaçak noktasının durumuna göre kırmadan tesisat tamiri yapılabileceği gibi birkaç tane fayans kırılarak da tesisat tamiri yapılabilir. Dinleme cihazları, temiz su borularındaki ve kalorifer tesisatındaki birden çok kaçak noktasını kolaylıkla tespit edebilir. Kameralar ile de pis atık su borularındaki kaçaklar kolaylıkla tespit edilebilir. Özel termal kameralar ise sıcak su borularındaki kaçak noktalarını bulmak için kullanılır. Test pompaları ile de suyun seviyesi ölçülerek su seviyesindeki fazlalıklar veya eksiklikler tespit edilebilir. İşte yerin altında su kaçıran boruyu bulma ellerinde bu cihazları bulundurarak kısa sürede kaçak noktalarını tespit ederler. Tabi bu cihazların bulunmasının yanında bu cihazları kullanabilecek alanında uzman olan ve tesisat sektöründe yaşanabilecek her türlü sorun ile ilgili bilgisi olan ustaların bulunması da çok önemlidir. Çünkü bilgi birikimi olmadan bu aletlerin olması pek de işe yaramaz.

Yerin altında su kaçıran boruyu bulma ile ilgili aramalarınızda firmaların internet sitelerindeki bilgileri iyi bir şekilde inceleyerek yaptıkları işler ve kullandıkları aletler hakkında bilgileri almayı ihmal etmeyin.

Be the first to comment

Leave a comment